Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #22  
Παλιά 29-05-21, 08:46
pstkns Ο χρήστης pstkns δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 17-05-2021
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 34
Προεπιλογή

Καλημέρα! Ευχαριστώ για τα hints.


Ο φωτισμός δεν θα ειναι προβλημα. Εχω βάλει στο ενυδρείο ο,τι ειχα απο εξοπλισμό. Με σκοπο αναλογα το τι ψαρια θα βαλω τελικα να τα αλλαξω/ενισχυσω. Οποτε υπάρχει μια κινεζόλαμπα Τ8 2χ24 watt αν θυμάμαι καλα. Είναι αρκετά σκοτεινό νομιζω. Φαντάζομαι ειμαι οκ με αυτην (?).



Με τις πέτρες και τα ξυλα εχω ενα θεμα. Επειδή ειμαι απο (πολυ) χωριο δε μου παει η καρδια να δωσω λεφτα για να τα αγορασω. Αν το μαθουν στο χωριο αρχικα θα πουν 'παει αυτος, χαζεψε' και δε θα μου μιλανε. Δεν εχω ομως κανενα προβλημα να παω να ψαξω, δοκιμασω, ετοιμασω πετρες και ξυλα απ τα βουνα και τις παραλίες. Οποτε καπως ετσι το σκέφτομαι.



Τα κλασικα, τιγρε τιγρακια μου κανουν και ειναι και σε πολυ καλη τιμη οι 10δες απ οτι ειδα.



Για τα corydoras ενω μαρεσουν πολυ παντα τα ειχα στο μυαλο μου οτι θελουν χαμηλο ph οποτε δεν τα σκεφτομαι. Δεν ξερω αν κανω λαθος. Και με αυτο το υψος δε νομίζω να βρω ευκολα συγκατοικους.

Μακη εχω βαλει απο πανω πολυκαρβονικο γιατι στις πρωτες 10 μερες που ετρεξε αδειο το δωμάτιο γεμισε μουχλα . Δυστυχώς εχει τρελη εξατμιση. Δεν ξέρω αν αυτο μας καλυπτει σε αυτο που λες. Γιατί το να αφησω 5 ποντους απο πανω το κανει ακομα πιο ρηχο.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01414 seconds with 11 queries