Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 09-05-08, 14:10
accnt Ο χρήστης accnt δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2003
Περιοχή: ΑΛΙΜΟΣ
Μηνύματα: 3.097
Προεπιλογή

Καλώς όρισες στα αλάτια λοιπόν!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από odin79 Εμφάνιση μηνυμάτων
γεια σας θαλασολυκοι!αφου διαβασα σχεδον ολα τα ποστ στο φορουμ αποφασισα να κανω και εγω το μεγαλο βημα (η μαλλον βουτια).
Ο στοχος μου ειναι να κανω ενα fish only με ζωντανο βραχο...θα ηθελα να ρωτησω πως να το ξεκινησω..λεω να βαλω καταρχας νερο βρυσης με αντιχλωριο μετα παο 8 ωρες να προσθεσω αλατι με κυκλοφορητες και μετα απο κανα 3ημερο.ζωντανη αμμο και base rock.αν κανω κατι λαθος παρακαλω ενημερωστε με.
Δεν χρειάζεται ζωντανή άμμος. Όταν βάλεις τον ζωντανό βράχο η άμμος σου θα ζωντανέψει πραγματικά.... Και όχι με τπτ σακουλάκια με βακρηρίδια...

ερωτησεις τωρα.οι κυκλοφοριτες ειναι καλυτερα να ειναι 2 η 3 απο το να ειναι ενας?
Καλύτερα 3.

τι σκιμερ μου προτεινετε?
Ένα κρεμαστό. Π.χ. deltec.

μετρησεις ποτε ξεκιναω?το ενυδρειο μου ειναι 120 λιτρα..ακομα δεν εχω κανει τιποτα απλα δεν θελω να κανω πολλα λαθη

Μετρήσεις από την αρχή. Πρώτα πρώτα την αλατότητα. Μετά την προσθήκη του ΖΒ μετράς και τα υπόλοιπα.
-------------------------
ξεχασα να αναφερω οτι υπαρχει και ενα eheim2213 αυτο ποτε να το γεμισω με ανθρακα και αντιφωσφωρο?απο την αρχη?
Από την αρχή αρχή.....
__________________
small minds just talk about people, medium minds talk about things, but the great minds talk about ideas...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01405 seconds with 11 queries