Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 16-08-09, 06:58
Το avatar του χρήστη in the pond
in the pond Ο χρήστης in the pond δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 24-05-2007
Περιοχή: ΚΥΠΡΟΣ
Μηνύματα: 3.198
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thanasis76 Εμφάνιση μηνυμάτων
σε ευχαριστω για τη μαμα μου... χιχιχιχιιχ
οσο για την λιμνη πραγματικα εκτως απο τα ψαρια που τα φροντιζω και την εχω μαθει και εκεινη λιγα σχετικα στο θεμα διακοσμιση δεν μπορω να κανω κατι.


η λιμνη ειναι 3.000 λιτρα περιπου και εκει που ειναι το φιλτρο τωρα( θα φυγει απο εκει).
Ειχε ενα καταρακτη ολο το πλατος της λιμνης αλλα το εβγαλα γιατι με την πρασσινιλα που αθηνε το νερο στα βραφια καθος επεφτε μαζευε σφηκες...

ειχε νουφαρα διαφορα χρωματα ( καμια 6 γλαστρακια ) τα οποια επιδη γεμιζε ολη η λιμνη και δεν εβλεπε τα ψαρια τα βγαλαμε

οσο για τις παρατηρισεις σου δεκτες αλλα πρεπει να σου δειξω οτι υπαρχουν αυτα που λες....

στην πρωτη φωτο βλεπεις οτι τους εχω με τις πλακες σκια
ειναι 1/2m x 2.00m

για κρυψωνες οπως βλεπεις στην δευτερη φωτο σου εχω σημειωσει σε ποσα σημεια εχει πετρες σαν της τριτης φωτο που ειναι σαν σφουγγαρι και ατελειωτες κρυψωνες....


παντος οπως καταλαβες και ειπα απο την αρχη η λιμνη ειναι της μαμας μου και εγω κραταω αξιοπρεπως τα ψαρια... και φαντασου οτι ειναι απο 4μηνων -2 χρονων ολα...


παντος να εισαι σιγουρος οτι οταν φτιαξω την δικια μου λιμνη θα ειναι σωστη και μεγαληηηηηη
Τουλάχιστον κάποια φυτά πρέπει να μπουν οπωσδήποτε, διαφορετικά θα πρέπει να κάνεις αλλαγές νερού όπως αυτές του ενυδρείου, όση εξάτμιση και να έχεις, γιατί δεν έχεις τίποτε ώστε να απορροφά τα νιτρικά/φωσφορικά άλατα.

Υπολογίζω ότι έχεις λάμπα υπεριώδης ακτινοβολίας ώστε να κρατιέται έτσι διαυγές και καθαρό το νερό σου, έτσι?

Να, έχεις δίκαιο τελικά. Τα σημεία που υποδεικνείεις για τις κρυψώνες φαίνονται ικανοποιητικά. Μια γλάστρα νυμφαίες όμως είναι κρίμα να μην υπάρχει, ειλικρινά!

Ε, καλά! ¶υτή η μεγάλη ψαρούκλα είναι μόνο δύο χρονών? Πόσο μεγάλο ψάρι ήταν όταν το αγοράσατε?

Χαίρομαι επίσης ότι εκτός από τα ΚΟΙ και τα κοινά χρυσόψαρα, έχεις τοποθετήσει και άλλες εύκολες πικιλίες.
__________________
Το air diffuser, είναι αεραντλία...

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01831 seconds with 11 queries