Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #23  
Παλιά 21-10-14, 06:58
Το avatar του χρήστη no_name
no_name Ο χρήστης no_name δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-09-2013
Περιοχή: .....
Μηνύματα: 839
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PETROS_AFRICANOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Όταν ξεκίνησα να γράφω το δικό μου post Θοδωρή δεν είχες γράψει το #5 και λόγω έκτασης το δικό μου καθυστέρησε ν’ ανέβει. Όχι φίλοι μου δεν είμαι κουτοπόνηρος,ούτε θέλω να προωθήσω την αγγελία μου,εσείς είστε οι ίδιοι που με κατακρίνατε δεν το σχολιάζω αυτό και την προηγούμενη φορά και ειλικρινά θα χαιρόμουν πάρα πολύ να μπορούσα μαζί σας και παρουσία όσων ήθελαν να τεστάραμε όλες αυτές τις άμμους από πολλές πλευρές.Γνησιότητα,καταλληλότητα,ποιότητα,επικινδυ νότητα. Αυτή που δείχνεις Γιώργο έχει καλή εικόνα στη φωτογραφία σε σχέση με άλλες που έχω δει αλλά πόσα πλυσίματα χρειάστηκε; ένα πλύσιμο χρειάστηκε Γίνεται λάσπη ή στουμπώνει ή μήπως δημιουργεί λόγω της κοκκομετρίας του στρώμα χαμηλότερα από την επιφάνεια του βυθού από τροφή που δεν καταναλώθηκε και απόβλητα των ψαριών όπως το χαλίκι ασχέτως της κοκκομετρίας του; Ούτε λάσπη γίνεται ούτε στουμπώνει... μπορείς να έρθεις να την δεις. Κάνεις λάθος φίλε μου δεν χρειάζονται όλες οι άμμοι πλύσιμο, όλες χρειάζονται πλύσιμο γιατί όλες έχουν την λεγόμενη "πούδρα" (όποιος είναι μηχανικός καταλαβαίνει), εκτός εάν η άμμος είναι ήδη πλυμένη από την εταιρία που την κατασκευάζει κι αν θέλεις να ρωτήσεις και κάποιον άλλο μην τυχόν σου πω ψέματα ρώτα το ’’στελιος προεδρου’’ που έβαλε Carat 6 στα ενυδρεία του αν την έπλυνε κιαν του θόλωσε το νερό.Εγώ που έχω θέμα με την καθαριότητα και την έπλυνα κάνοντας δύο χέρια πλύσιμο έπλυνα 15 5κιλα σε ένα τέταρτο (ανά 2’ έπλενα 10 κιλά σ’ ένα κουβά! ). Επειδή το ενυδρείο δεν είναι για μια φορά,επειδή αξία έχει ’οχι μόνο η ποιότητα αλλά και ο κόπος και η ποσότητα του νερού που θα καταναλωθεί και δεν είναι αμελητέα κοίταξε τη διαφορά των 2 προαναφερθέντων ποιοτήτων.
Αυτά... ας μην χαλάσουμε το νήμα περισσότερο.!!!
__________________
Όταν με βγάζετε φωτογραφίες μη μου λέτε: "κοίτα το πουλάκι"
Σε όλες έχω βγει με κατεβασμένο το κεφάλι
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01594 seconds with 11 queries