Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #22  
Παλιά 21-10-14, 00:04
PETROS_AFRICANOS Ο χρήστης PETROS_AFRICANOS δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 27-09-2013
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑ
Μηνύματα: 351
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από no_name Εμφάνιση μηνυμάτων
Να ενημερώσω ότι η άμμος θέλει πλύσιμο... όπως όλες!!!

Είναι εκτός ενυδρείου εδώ και μήνες!!

Σε περιμένουν δυο σακιά!!!
Όταν ξεκίνησα να γράφω το δικό μου post Θοδωρή δεν είχες γράψει το #5 και λόγω έκτασης το δικό μου καθυστέρησε ν’ ανέβει. Όχι φίλοι μου δεν είμαι κουτοπόνηρος,ούτε θέλω να προωθήσω την αγγελία μου,εσείς είστε οι ίδιοι που με κατακρίνατε και την προηγούμενη φορά και ειλικρινά θα χαιρόμουν πάρα πολύ να μπορούσα μαζί σας και παρουσία όσων ήθελαν να τεστάραμε όλες αυτές τις άμμους από πολλές πλευρές.Γνησιότητα,καταλληλότητα,ποιότητα,επικινδυ νότητα. Αυτή που δείχνεις Γιώργο έχει καλή εικόνα στη φωτογραφία σε σχέση με άλλες που έχω δει αλλά πόσα πλυσίματα χρειάστηκε; Γίνεται λάσπη ή στουμπώνει ή μήπως δημιουργεί λόγω της κοκκομετρίας του στρώμα χαμηλότερα από την επιφάνεια του βυθού από τροφή που δεν καταναλώθηκε και απόβλητα των ψαριών όπως το χαλίκι ασχέτως της κοκκομετρίας του; Κάνεις λάθος φίλε μου δεν χρειάζονται όλες οι άμμοι πλύσιμο,κι αν θέλεις να ρωτήσεις και κάποιον άλλο μην τυχόν σου πω ψέματα ρώτα το ’’στελιος προεδρου’’ που έβαλε Carat 6 στα ενυδρεία του αν την έπλυνε κιαν του θόλωσε το νερό.Εγώ που έχω θέμα με την καθαριότητα και την έπλυνα κάνοντας δύο χέρια πλύσιμο έπλυνα 15 5κιλα σε ένα τέταρτο (ανά 2’ έπλενα 10 κιλά σ’ ένα κουβά! ). Επειδή το ενυδρείο δεν είναι για μια φορά,επειδή αξία έχει ’οχι μόνο η ποιότητα αλλά και ο κόπος και η ποσότητα του νερού που θα καταναλωθεί και δεν είναι αμελητέα κοίταξε τη διαφορά των 2 προαναφερθέντων ποιοτήτων.



ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01568 seconds with 11 queries