Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 13-03-13, 21:47
Το avatar του χρήστη Bill-Samos
Bill-Samos Ο χρήστης Bill-Samos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-11-2012
Περιοχή: Σαμος
Μηνύματα: 1.043
Προεπιλογή Μαζι θα το στησουμε ε?

Παιδες καλησπερα!Πριν κανα εναμιση χρονο πηρα το πρωτο ενυδρειακι μου ενα 80αρι,εκανα τα -γνωστα- λαθη ,διαβασα ,ρωτησα με βοηθησατε πολυ και προχωρησα.Και επειδη το μικροβιο δεν το πιανει τιποτα σε λιγο βρεθηκα με δευτερο και μετα με τριτο!Καθε φορα δοκιμαζα κατι καινουργιο,κρυο νερο,ζωοτοκα,φυτεμενο,αφρικανικο.Και τωρα ,με κυνηγανε κιολας δεν φταιω,βρεθηκα να εχω αλλο ενα που ευγενικα παραχωρηθηκε απο φιλο.Προκειται για περιεργη γυαλα,μακροστενη 110*28*45 που ειχε φτιαχτει παραγγελια για μαγαζι και δεν το πηρε τελικα.Φιλτρο πηρα ειδη το Fluval 205 θερμοστατες εχω καβατζα και ξεκιναμε.Εχω τους εξης περιορισμους.Λογω βαθους παμε σε σχετικα μικρα ψαρακια.Επειδη θα ξεστηθει ενα απο τα προηγουμενα,το φυτεμενο,τα παλια φυτα συν καποια ακομα που πηρα ολα χαμηλων εως μετριων απαιτησεων θα μεταφερθουν μαζι με ξυλα μοπανι και πετρες μη ασβεστολιθηκες αρα παμε σε φυτεμενο.Φωτισμος υπαρχει ο glo T5 39w.Υποστρωμα θα μπει το jbl manado.Οσμωση υπαρχει αν και καλο ειναι να μην παμε σε ακραια πραγματα..Βεβαια εδω δυστυχως δεν εχω και παααρα πολλες επιλογες,δεν βρισκεις τα παντα..Σε μια γυρα που εκανα ειδα πολυ ομορφα γκουραμια cobalt,snakeskin και αλλα..Ειδα τετρα, ειδα ραμιρεζι(καμια σχεση με τα χρωματα που βλεπω σε φωτο) και απο κει και περα ζωοτοκα και κατι λιγα ακομα.Τελος παντων δεν κολλαμε εκει φερνουν και με παραγγελια,το θεμα ειναι να καταληξω.Βεβαια διαβασα καμια 200 προτασεις σε αντιστοιχα παλια θεματα αλλα..τελικα καθε περιπτωση ειναι μοναδικη..οποτε θα στηριχτω,αλλη μια φορα ,στην βοηθεια σας..Αντε παμε...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02116 seconds with 11 queries