Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #17  
Παλιά 10-10-12, 18:49
danaek Ο χρήστης danaek δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 09-10-2012
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 11
Προεπιλογή

Δεν ξερω αν θελω να βαλω μονομαχο.. θα ειναι μονος του και ειναι κριμα...
-------------------------
Απο οσο καταλαβα τα 30 λιτρα ειναι λιγα. Παρ'ολα αυτα παιζει ρολο το μηκος του ενυδρειου.. αμα παρω ενα τετοιο με μηκος 50εκ θα μπορω να κρατησω 2 puffer (θυληκα απτη στιγμη που τα αρσενικα τσακωνονται) ή 2 guppy ? (ιδιου φυλου)

Οσο αφορα το στρωσιμο, εννοειται πως θα κανω ερευνα απλα θελω να καταληξω στο μεγεθος του ενυδρειου και το ψαρι..

Επισης, σχετικα με τα φυτα, διαβασα πως αμα ειναι ζωντανα φυτα κανουν τη διαδικασια πιο δυσκολη και περιοριζουν και σημαντικα το χωρο οποτε 2 ψαρια + φυτα = μεγαλυτερο ενυδρειο... οχι?
-------------------------

Εαν τα 30 λιτρα ειναι μεγαλος περιορισμος ειμαι διατεθημενη να παω σε κατι μεγαλυτερο γυρω στα 40-45 λιτρα. Μονο μου προβλημα ειναι οι διαστασεις. Θελω κατι στα 55εκ x 30 ..ειναι περιορισμενος ο χωρος βλεπετε......

Το ενυδρειο που μου εστειλε ο dimis1978 (37.5 λιτρα ειναι στις διαστασεις που θελω και η τιμη του ειναι ενταξει.. ) οποτε αν πουμε σε αυτα τα λιτρα θα ηταν ενταξει τα 2 guppie ή τα 2 puffer ?? φυτα χωρανε?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη danaek : 10-10-12 στις 18:49 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01421 seconds with 11 queries