Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 08-10-13, 23:16
ikaria_jim Ο χρήστης ikaria_jim δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-10-2012
Περιοχή: ikaria
Μηνύματα: 549
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick74 Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω ειμαι υπερ του DIY, ακομα και 1000 ευρω να δωσει για ετοιματζηδικο την ποιοτητα ενος σωστου diy (ειδικα αν παει σε sump) δεν την ποιανει ουτε για πλακα.
Οι θηκες προφιλτρων δεν ειναι κακη ιδεα, αλλα ενα sump σιγουρα ειναι πολυ ανωτερη περιπτωση, και βοηθαει και σε πολλα.
Καλ ειναι να αποφυγεις τα μεταλα, ακομα κι αν ειναι καταλληλα για ποσιμο, και απο κει και περα ας βαλει τη φαντασια του να δουλεψει...
Η σειρα υλικων ειναι 1 "χοντρο φιλτραρισμα" (πχ μακαρονι, μπλε σφουγκαρι, μπερδεμενη πετονια, ουπα, κτλ κτλ κτλ) 2 βιολογικο υλικο (πχ ελαφροπετρα) και 3 ραφιναρισμα (ενυδριακο βαμβακι)
και εγω μαζι σου..το ενυδρειο μου ειναι κατα 90% diy,γιαυτο και το ψαχνουμε ετσι...την σειρα την ξερω,ας φτιαξει αυτο που εχει στο μυαλο του και τα υπολοιπα θα τα φτιαξουμε...απλα ψαχνω να βρω αρνιτικα για να μην το κανει...το μεταλο με χαλασε και εμενα λιγο..αλλα αν βαλει πλαστικο και το καλυψει.να βιδωσει δλδ στο μεταλο πλαστικη εξοδο.και μετα τα λαστιχα και αντλια...το καλο που βλεπω εγω με αυτο ειναι οτι κλεινει..ειναι στεγανο.και μπορεις να το ανοιξεις ευκολα...και αν εχει και κανενα πιο μεγαλο μπορει να κανει καλη δουλεια....ειναι και η δουλεια του.ειναι πιο ευκολο..
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01437 seconds with 11 queries