Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 26-10-04, 00:59
_jimmakos_ Ο χρήστης _jimmakos_ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-10-2004
Περιοχή: Σερρες
Μηνύματα: 51
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην _jimmakos_
Προεπιλογή

παιδια συγνωμη που δεν εδωσα τις απαραιτητες διευκρινησεις... δεν γεννησαν στο ιδιο ενυδρειο ! τα εβαλα σε ξεχωριστο ενυδρειο ενα ζευγαρι κ εκει γεννησε η θυλικια ... κ για να μην φανω ψευτης θα σας πω κ λεπτομεριες:
Τα τετρα τα ξεχωριζω απο το καρουμπαλακι που εχει μονο το αρσενικο πανω απο το ματι του! το ξεχωριστο ενυδρειο ειχε υποστρωμα απο χαλικια , θερμομετρο στους 27 , κ στην μια πλευρα ειχα βαλει 2 γλαστρακια απο ... δεν θυμαμαι το ονομα των φυτων τωρα, κ φιλτρο αυτο που που βαζεισ την βαση κατω απο τα χαλικια κ λειτουργει με το μηχανιμα των φυσαλιδων καταλαβαινετε τι εννοω! τα αφησα εκει καν 2-3 βδομαδες μπορει κ μηνα ειλικρινα δεν θυμαμαι οσπου ειχε φουσκωσει η κοιλια της θυλικιας κ σε καποια στιγμη τυχαια παρατηρησα να την κυνηγαει να το πω να την σπρωχνει να το πω ο αρσενικοσ την θυλικια προς τα φυτα οπου κ γεννησε αν κ εγω δεν καταφερα να δω τα αυγα... την επομενη μερα τα εβγαλα απο το ενυδρειο τα τετρα κ αφησα το ανυδρειο με τα αυγα στις συνθηκες που υπηρχαν! Μετα απο καποιο χρονικο διαστημα δεν θυμαμια ρε παιδια με το διαβασμα των πανελληνιων τα εχω ξεχασει αυτα, μετα απο καποιο χρονικο διαστημα ειδα κατι διαφανει μικρα να κολυμπαν δυστηχων μονο 2 τετρα καταφεραν να επιζησουν το οποια ψοφησαν μετα απο 2 μηνεσ περιπου αφου τα εβαλα στο ενυδρειο! Δεν ηταν καθολου ανθεκτικα κ γι αυτο τον λογο δεν επανελαβαα την διαδικασια διοτι ειχα απογοητευτει!!! anyway! εγω παντως σας λεω αληθεια τι αλλο να πω....!!!
παντως φταιω που δεν εγραψα συγκεκριμενα τι εννοουσα δικο μου λαθος ! συγνωμη!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01474 seconds with 11 queries