Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #30  
Παλιά 08-06-08, 20:26
Το avatar του χρήστη dizio
dizio Ο χρήστης dizio δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-04-2008
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 673
Προεπιλογή Update Πληροφορίες

Διαστάσεις: Μήκος 60cm x Πλάτος 30cm x Ύψος 37cm
Όγκος: 60λίτρα περίπου
Κατηγορία: Κοινωνικό φυτεμένο
Φυτά: anubias bateri, anubias var nana, hydrofylia polysperma, Sagittaria subulata, valisneria gigantea, Cladophora aegagropila, java moss, Alternanthera reineckii, Crinum calamistratum ( μάλλον ), Cryptocoryne spiralis, Echinodorus tenellus και ένα ακόμη κόκκινο του οποίου το όνομα δεν ξέρω
Ψάρια / Άλλα είδη: 1 Mikrogeophagus ramirezi, 2 curydoras, 2 γλυφτες, 1 apple snail.(ψαροσύνθεση ακόμη υπό επεξεργασία)
Διακοσμητικά υλικά: κυρίως ρίζες και μία μικρή πέτρα. χαλίκι ανάμεικτο λεπτό και χοντρό(ξέρω δεν είναι σωστό,αλλά είναι αργά πλέον + spraybar καλυμένο μετύρφη και λίγη java moss
Φόντο: ο πράσινος τοίχος μου
Φωτισμός: 2λάμπες arcadiα, promotes plant growth από 15Watt η μία. Τις λάμπες διαχειρίζεται ένας double controler της Arcadia επίσης. + 1 promotes physical colors 14watt η οποία είναι κουμπομένη σε αυτά τα ακροφύσια http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=24981 made by me και σε ένα μπάλαστ 15w. 3 κομμάτια ανακλαστήρων της arcantia και 1 της jewel.
Διάρκεια φωτισμού: 10 ώρες
Φιλτράρισμα: Εξωτερικό φίλτρο EX 600 from 60lt to 120lt. Yλικά κεραμικό μακαρόνι, μακαρόνι της sera, Tetra bio balls, υαλοβάμβακας, 2xσφουγγάρι και τύρφη της sera.
Θερμοστάτης: Newatt
Λίπανση: Tetra PlantaMin, Tetra Crypto
Παροχή CO2: D.I.Y 1 μπουκάλι 2λτ και ένα μπουκάλι 1λτ

-----------------

τώρα μάλλον θα πάω για 1-2 ραμιρέζι ακόμη. αυτά τουλαχιστον μέχρι ο σεπτέμβριο. το καλοκαίρι θα ετοιμάσω καινούριο ενυδρείο, το οποίο θα πάρει μπρος μάλλον το σεπτέμβριουπολογίζω ότι θα είναι γύρω στα 140λίτρα DIY
-------------------------
Και μερικές ακόμη φωτό....


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dizio : 08-06-08 στις 20:26 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01870 seconds with 11 queries