Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 26-09-18, 13:36
Το avatar του χρήστη evina
evina Ο χρήστης evina δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-11-2011
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 378
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από energy52 Εμφάνιση μηνυμάτων
Με τη χλωρινη γινονται καινουρια πιστεψε με!
Προσοχη στη δοσολογια ομως κι επισης στο ξεπλυμα με 3πλη δοση prime μετα να μεινουν μεσα κανα μισαωρο..
Για τις βαλισνεριες δε ξερω ισως τις καψει..

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Δηλαδή λες να βάλω τη χλωρίνη με τα φυτά μέσα;μόνο μια φορά έχω κάνει απολύμανση με χλωρινη κι αυτο επειδή υπήρχε ασθένεια.. Στην έσχατη θα το κάνω, έλεγα μήπως τα φυτά πρέπει να βγουν.. Αν όμως δεν έχω βρει την αιτία φοβάμαι μήπως αυτό είναι προσωρινό κ μετά πάλι απ την αρχή..
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από matista Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα. Τι διαστάσεις έχει το ενυδρείο σου;
Έχει ύψος 55εκ; Με την μικρή εμπειρία που έχω , θα έλεγα ότι ίσως να μην φταίει ο φωτισμός ή να μην είναι τουλάχιστον μόνο αυτό. Θα βοηθούσε πάρα πολύ αν ανέβαζες κάποιες φωτογραφίες. Να φανταστείς σε μικρότερο ενυδρείο από το δικό σου έχω 2*39 watt, 6400 κελβιν η μία και 4000 η άλλη.Καφέ δεν έχω καθόλου και λίγη green spot,είναι κατά την άποψη μου (και σύμφωνα με αυτά που έχω διαβάσει) από τα σκαμπανεβάσματα του CO2.
Το ενυδρείο έχει διαστάσεις 121*55*41 (55 ύψος) ..πως ελέγχεις το co2 σε ένα ενυδρείο; στο συγκεκριμένο δε με ενδιαφέρουν τα φυτά.. Στην ουσία τα έχω για να υπάρχουν κ για να είμαι ειλικρινής τα έβαλα 1ον για να είναι κάπως πιο φυσικός ο χώρος κ 2ον μήπως γίνει καλύτερη η κατάσταση με την άλγη.. Αλλά τίποτα... Στο δικό σου έχεις αρκετά;

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη evina : 26-09-18 στις 13:36 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01645 seconds with 11 queries