Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #30  
Παλιά 13-05-14, 16:15
Το avatar του χρήστη nospanos
nospanos Ο χρήστης nospanos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-09-2012
Περιοχή: Ανατολική Αττική
Μηνύματα: 369
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Yiannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Ολες μια χαρα ειναι..και η ποικιλια ακομη καλυτερη..Αλλα αν ειναι να δωσεις 4.60 Ευρω για 15 γρ. τροφης .. που πρεπει να ριξεις 5-6 φακελλακια για ενα μονο ταισμα στο ενυδρειο του φιλου μας με το πληθος των γαριδων που βλεπουμε..καταλαβαινεις τι εννοω..
Δηλαδή αυτές που ταΐζει ήδη όπως η Mosura θες να μου πεις ότι του βγαίνουν φθηνότερες ??...

Αν δεν απατώμαι είχε πάρει το μάτι μου στο Petcumulus τροφές τις Dennerle σε παρόμοια σακουλάκια με πάνω-κάτω ίδια ποσότητα από 10€ και άνω... φαντάσου πόσο ακριβότερες θα είναι οι Mosura (και να μην παραλείπουμε το γεγονός ότι δεν υπάρχουν στην Ελλάδα και αναγκαστικά επωμίζεσαι και το κόστος των μεταφορικών). Να ξεκαθαρίσω ότι δεν γνωρίζω ποιες τροφές ακριβώς ταΐζει, ενδεχομένως να του βγαίνουν λίιιιγο φθηνότερες, εξαρτάται από την ποσότητα, αν και δεν το νομίζω με βάση τις διαφορές στις τιμές των διαφόρων εταιρειών...

Υ.Γ. Πάντως από τη στιγμή που διατηρείς ένα 500λιτρο τίγκα σε γαρίδες - και όχι τις εύκολες red cherry, (πρέπει να) είσαι όπως και να το κάνουμε προετοιμασμένος ότι θα δαπανήσεις πολλά χρήματα διότι οι crs δεν τρέφονται με τις κοινές και οικονομικές γαριδοτροφές.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01987 seconds with 11 queries