Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 15-10-16, 16:22
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από memas Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα..ειμαι νεος στο χομπι και εχω ενα ενυδρειο 150 λιτρα.... εχω καποια ψαρια τωρα μεσα μεχρι να στρωσει και το ενυδρειο αλλα μου αρεσουν πολυ τα συγκεκριμενα ειδη ALBINO RAINBOW SHARK,RAINBOW SHARK, BLACK SHARK,,SILVER SHARK,CHROMOBOTIA (BOTIA) MACRACANTHUS CLOWNRED TAIL οτι υπαρχει σε shark δηλ..... θα ηθελα πληροφοριες για το αν κανουν με αλλα ψαρια και με ποια αν κανουν μεταξυ τους συμπεριφορα κτλ...αν ειχε καποιος η αν ξερει καποιον που να εχει νομιζω θα με βοηθουσε πολυ καθως οι αποψεις που ακουω απο διαφορα pet shop ειναι διαφορες και αναξιοπιστες νομιζω..ευχαριστω εκ τον προτερων...
Τι ψαρια εχεις ηδη μεσα?

Καποιες πληροφοριες για τα ψαρια που ενδιαφερεσαι, οσον αφορα τπ μεγεθος ψαριου και καταλληλου ενυδρειου (μετα βλεπουμε και θερμοκρασια pH GH που ζουν) :

ALBINO RAINBOW SHARK και RAINBOW SHARK (Epalzeorhynchos frenatum) Τελικο μεγεθος 15 εκ
Ενα ψαρι μονο του.
Δεν μπορουν να μπουν δυο στο ιδιο ενυδρειο, γιατι ειναι κυριαρχικο ειδος στο βυθο.
Μινιουμουν διαστασεις ενυδρειου 100 μηκος χ 40 πλατος χ 40 υψος

BLACK SHARK (Labeo chrysophekadion) Τελικο μεγεθος 40-60 εκ
Ενυδρειο: χωρις λογια

SILVER SHARK (Balantiocheilos melanopterus)
Τελικο μεγεθος 30-40 εκ
Διατηρουνται σε κοπαδι.
Ενυδρειο 700 λιτρα μινιμουμ (180+ μηκος)

CHROMOBOTIA MACRACANTHUS
Τελικο μεγεθος 30-40 εκ
Διατηρουνται σε κοπαδι 6+ ατομα
Ενυδρειο 500 λιτρα μινιμουμ (150+ εκ μηκος)


ΥΓ κανε googling με τις επιστημονικες ονομασιες για να δεις τα προφιλ των ψαριων με περισσοτερες πληροφοριες διατηρησης
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01665 seconds with 11 queries