Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 01-05-16, 13:01
Athinatr Ο χρήστης Athinatr δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-04-2016
Περιοχή: Άλιμος
Μηνύματα: 44
Exclamation Άρρωστος μονομάχος

Καλησπέρα παιδιά. Καινούρια στο φόρουμ και δυστυχώς οχι για καλό.
Περιληπτικά όσο γίνεται, τρέχω ένα ενυδρείο εδω και 4 με 5 μήνες περίπου, με έναν μονομάχο μόνο του μεσα στα 25λ. Τον πρώτο καιρό όλα πήγαιναν υπέροχα, τους πρώτους 3 μήνες δηλαδή, ο μικρός έφτιαχνε και φωλιά. Πριν καμία βδομάδα εμφανίστηκε ένα φούσκωμα στην κοιλιά. Διάβασα πολύ γιατί γενικά εμπειρία δεν έχω ειναι η 2η φορά που προσπαθώ να στήσω το ενυδρείο, είπα dropsy τον χάνω αλλα τάισα με αρακά ένα 2ημερο και νηστεία άλλο ένα 2ημερο και η κοιλιά ξεπρηστηκε αισθητά. Και εκεί που χαίρομαι οτι σώθηκε με απλή δυσκοιλιότητα ξυπνάω το επόμενο πρωι και βλέπω κατι που δεν μοιάζει με τίποτα απο όσα έχω δει ούτε έχω διαβάσει. 3 μερες διαβάζω δεν μπορώ να βρω κατι παρόμοιο... Το ένα του πτερύγιο στην άκρη απο γαλάζιο έχει γίνει μαύρο και πάνω του έχει σαν μούχλα λευκή. Δεν μπορώ να καταλάβω τι ειναι. Φιν ροτ δεν φαίνεται να ειναι γιατί απο οσο διάβασα τα συμπτώματα δεν ειναι τετοια ακριβώς. Σημερα το πτερύγιο άρχισε να κόβεται απο μόνο του σε εκείνο το σημείο. Σαν να σάπισε και να πέφτει τωρα. Τι γίνεται;
Αυτο ειναι ένα βίντεο , με φωτογραφίες δεν μπόρεσα να το βγάλω
http://youtu.be/3ZimotuFpnE
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01390 seconds with 11 queries