Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #33  
Παλιά 22-08-15, 12:46
GIANNHS KOI Ο χρήστης GIANNHS KOI δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 10-11-2013
Περιοχή: Attikh
Μηνύματα: 84
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
βρε γιαννη γιατι παρεξηγιεσαι?δεν προσπαθει να στην πει κανενας.εσυ μπορει να εχεις ολυμπιακη πισινα για τα κοι σου.το θεμα ειναι πως το παληκαρι στο θεμα του συζηταει για λιμνουλα μπαλκονιου.δεν εχει την ανεση να βαλει ενα τονο νερο στο μπαλκονι.αντε κ πες οτι βαζει ενα κοι σε 250 λιτρα νερο.οταν μεγαλωσει το ψαρι θα χωραει να στριψει εκει μεσα;
κ αν δε χωραει θα μπορει ο ανθρωπος να το βαλει καπου με περισσοτερο χωρο?
με τα ψαρια πρεπει να σκεφτομαστε μακροπροθεσμα.
αλλιως ειναι ταλαιπωρια για τα ψαρια κ για μας,εξοδα,πολλες φορες φορες γκρινιες, κλπ.

εγω πχ εχω 260 λιτρα λιμνη στο μπαλκονι κ κοι δεν μπορω να βαλω.μονο τα φυτα που θα μπουνε,σε ενα χρονο δε θα χωραει κοι εκει μεσα.
ουτε χρυσοψαρα δε θελω να βαλω,παλι λογω του χωρου.(οσοι εχουν δει τα ψαρια του τακη ας ερθουν να μου πουν οτι χωρανε κ θαναι ανετα)
Δεν παρεξηγιέμαι απλά ήθελα να πω ότι από την εμπειρία μου το βασικότερο πράγμα για τους μικρούς υδροβιότοπους που έχουμε και φιλοξενούμε ψάρια είναι η ΒΙΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ Η ΣΩΣΤΗ ΟΞΥΓΟΝΩΣΗ του νερού. Εμείς μπορούμε να ζήσουμε σε βρόμικο και μολυσμένο αέρα ? Θέλω να πω ότι και τα ψάρια σε ένα ενιδρύω θέλουν καθαρό νερό και όχι τοξικό .Τα λίτρα είναι υποκειμενικό .Ένα ενυδρείο με ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΕΝΙΣΧΥΜΕΝΗ ΒΙΟΛΟΓΙΑ μπορεί να φιλοξενήσει πόλη περισσότερα ψάρια .Διαβάζω κατά κύρους κάτι τύπου που κάνουν βιολογικά στης λίμνες με ελαφρόπετρες κόβουν καλαμάκια του καφέ και κάτι τέτοιες βλακείες νομίζοντας ότι κάνουν βιολογία τρίχες ούτε κουνουποψαρα δεν μπορούν να φυλοξενισουν,ποσο μάλλον κοι. Εμένα αν θα δεις τη βιολογία μου θα τρομάξεις και σε όγκο και σε ποιότητα υλικών. Το αυτονόητο δηλαδή και όλα μου τα ζώα είναι ευτυχισμένα .Και για να επανέρθω στο φύλο με το μπαλκόνι καλό είναι να κάνη μια μελέτη ο μηχανικός του για να δη της ανοχές και να ξέρη μέχρι πόσα λίτρα μπορεί να Βάλη .Αν όντος μπορεί να κάνη την κατασκευή με μια δυνατή βιολογία και να Βάλη ότι ψάρια θέλει.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kixlidatos Εμφάνιση μηνυμάτων
Το να βριζεις,αντι να αναλυεις δειχνει το τι χαρακτήρα εχεις.

Ολοι ξερουν να ριχνουν τα μπινελικια τους.

Συνεχιζω να πιστευω,οτι σε 1000 λιτρα,7,8 ψαρια ,65+ ποντους ,δεν ζουν.

Κανεμας να καταλάβω,γιατι εχω αδικο,και όχι να βριζεις.
Δεν ανέχομαι το πνεύμα και την ειρωνεία .Ο χαρακτήρας μου είναι μια χαρά για όσους με σέβονται ……Όσο για το Άλο πίστευε ότι νομίζεις δεν μπορώ να σου αλλάξω γνώμη .

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη GIANNHS KOI : 22-08-15 στις 12:46 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01865 seconds with 11 queries