Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 31-07-03, 17:48
Devilsnake Ο χρήστης Devilsnake δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-12-2002
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 69
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην Devilsnake
Προεπιλογή

Σήμερα το πρωί μίλησα με τον συνεργάτη του κ. Χ. Νταουλα. κ. Θεόδωρο Ψαρρα.
Είναι αυτός που έγραψαν μαζί την μελέτη για τον ελληνοπυγόστεο. Ο κ. Νταουλας είναι σε διακοπές.

Η μελέτη είναι στην βιβλιοθήκη του ΕΚΘΕ. Δυστυχώς το μέγεθος της είναι αρκετά μεγάλο. 174 σελίδες + 10 με τις λεπτομέρειες των συνθηκών διαβίωσης στα σημεία που βρέθηκε.

Θα μπορούσα να την έχω σήμερα αν ήταν μικρότερη.

Αυτό σημαίνει ότι όποιος την θέλει πρέπει να πάει στο ΕΚΘΕ που είναι στο 47ο χλμ Αθηνών Σουνίου, να βρει την βιβλιοθήκη και να ζητήσει τον κ. ΚΑΖΕΠΗ ΔΗΜΗΤΡΙΟ που είναι υπεύθυνος αρχείου, να την βγάλει φωτοτυπία για να την πάρει μαζί του ή να κάτσει και να την μελετήσει επιτόπου.

Το τηλέφωνο της βιβλιοθήκης είναι 2291076351 αστικό, για περισσότερες πληροφορίες.

Αυτό που ψάχνουμε είναι η τελική έκθεση για :

«Δράσεις προστασίας και αποκατάστασης του απειλούμενου ενδημικού ψαριού ελληνοπυγόστεος (Pungitius hellenicus)»

με Ταξ. αρ.: TEE/198

Από εκεί και πέρα αν κάποιος θέλει να πάρει άδεια για να αιχμαλωτίσει ελληνοπυγοστεο θα πρέπει να απευθυνθεί στο Υ. Γεωργίας διεύθυνση Εσωτ. Υδάτων.

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα αλλά δεν ήξερε περαιτέρω λεπτομέρειες.
Έχει γίνει αναπαραγωγή σε αιχμαλωσία.

Νομίζω πως κάλυψα το θέμα.
Αν υπάρχουν άλλες απορίες μετά τις 20/8 οπότε και θα έχω πάλι την επαφή στην θέση της.

Χριστόφορε αυτό ισχύει και για αυτά που θέλεις.

Όσο για την «δίοδο επικοινωνίας» που ζητήθηκε αμφιβάλω αν θα μπορέσει να υπάρξει λόγο της δημοσιοϋπαλληλικής λογικής των ανθρώπων στο ΕΚΘΕ.


http://195.251.37.173/cgi-bin-EL/egw...egw/1+0+1+full
(Επίσης εδώ παρατήρησα ότι υπάρχει στην αρχή της σελίδας μια αίτηση δεν ξέρω αν μπορεί να αποσταλεί από αυτούς με email)
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01495 seconds with 11 queries