Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 20-12-09, 15:05
Το avatar του χρήστη exelix
exelix Ο χρήστης exelix δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 17-12-2009
Περιοχή: Πάτρα-Αθήνα
Μηνύματα: 3.997
Προεπιλογή

Επειδή τα έχω ήδη ζήσει αυτά σου λέω απλά ότι γενικά αυτή την περίοδο που βρίσκονται κανονικά σε χειμερία νάρκη είναι φυσιολογικό να μην τρώνε ίσως και καθόλου. Κι εμάς ο ένας μόνο τρώει και την άλλη την είδαμε μία φορά (τουλάχιστον όσο κοιτάζουμε). Δοκίμασε να τους κόβεις τις γαριδούλες στα 2 ή στα 3 τώρα που είναι πολύ μικρές, αλλά δε νομίζω ακόμα να τις δεις να τρώνε πάνω από 2 γαρίδες η κάθε μία. Δε χρειάζεται να πάνε στον πάτο για να τις φάνε, αρκεί να είναι στο νερό. Λαχανικά μέχρι τώρα μόνο μαρούλι δοκίμασα μία φορά αλλά δεν το άγγιξαν. Θα δοκιμάσω φύλλα καρότου και τριμμένο καρότο και άμα δεν το φάνε θα προσπαθήσω να το βουτήξω και σε κονσέρβα τόνου για να τα δελεάσω με τη μυρωδιά, αλλά πιστεύω ότι η πραγματική αλήθεια θα φανεί όταν ζεστάνει ο καιρός.

Strahos σε ευχαριστώ πολύ για το φόρουμ που μου είπες, έχω βρει πολλές πληροφορίες που μου έλειπαν. EDIT: Μόλις είδα ότι δεν επιτρέπονται οι εγγραφές σε αυτό το φόρουμ. Ξέρουμε κάτι;

Τα άσπρα σπυράκια που έχουν παίζει να είναι μυκητίαση. Ξέρετε κάτι άλλο εκτός από το να τις στεγνώνουμε και να βάζουμε μπεταντίν; Θα ρωτήσω και στο άλλο φόρουμ που είναι πιο εξειδικευμένο βέβαια, αλλά μήπως.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01469 seconds with 11 queries