Θέμα: 25 λτρ
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 15-07-09, 13:09
Το avatar του χρήστη Δημητρης89
Δημητρης89 Ο χρήστης Δημητρης89 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-05-2009
Περιοχή: Αλεξανδρουπολη
Μηνύματα: 977
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων
με 25 μεικτα...οποτε καμια 20 λιτρα καθαρα δε θα τα εβαζα...σε 30 καθαρα τα εχω βαλει...αλλα υποψιν ειναι ιδιαιτερα στη διατροφη τους....απο μενα δεχονται μονο ζωντανες..δαφνιες-γκρινταλ και κατεψυγμενα bloodworms τιποτα αλλο...
αλλα αυτο που θελω να τονισω...ειναι...
γιατι να σπαμε το κεφαλι μας τι ψαρακι μπαινει σε 25 λιτρα και δεν αγοραζουμε απο την αρχη ενα με διπλασια λιτρα? μας δινει τοσο περισσοτερες επιλογες...και οικονομικα δεν εχει μεγαλη διαφορα...
ευχομαι εκτος απο μονομαχοενυδρεια και καποιους μινι-κηπους να σταματησω να βλεπω 20αρια και 30αρια ενυδρεια....γιατι απλα δεν εξυπηρετουν...
και με το τσιγκελι προσπαθουμε να βρουμε καποιο ειδος για τα "ενυδρεια" αυτα...
πολυ σωστα Πανο...αλλα πειστευω οτι πεφτουμε θυματα της αποιριας μας.για παραδειγμα εγω,ηθελα να παρω ενα ενυδρειακι για δωρο και πηρα ενα που δεν ηταν ουτε 5 λιτρα(χωρις να ξερω οτι το χρυσοψαρο ζει σε 50)petshop βλεπεις μου το ειπε.οταν το εμαθα πηγα λοιπον σε ενα πετσοπ για να παρω ενυδρειο,και επειδη για μενα ολα ηταν πανακριβα διαλεξα το 30αρι που οπως μου ειπε ο πετσοπας (αλλος αυτη τη φορα)χωραει μπολικα ψαρια..και ετσι εμεινα με ενα 30ρακι και δεν ξερω τι να βαλω
γιαυτο και φτιαχνω τωρα αυτα που θελω και θα ειμαι μια χαρα
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01497 seconds with 11 queries