Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #43  
Παλιά 04-09-11, 15:01
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Bill Bizkit Εμφάνιση μηνυμάτων
νταξει οσο καιρο και να παρει θα περιμενω δεν υπαρχει προβλημα! θα κανω μετρησεις να δω , αυτο με το ψαρι ειναι μονο που με στεναχωρει ελπιζω να μην παθει κατι! σως να μην παθειγιατι αρχισα το στρωσιμο 7 μερες πριν το βαλω. Εχω 20 λιτρα , στο pet shop ειχε 20 χρυσοψαρα σε 30 λιτρα ενυδρειο εγω 1 σε 20 λιτρα και ειναι 5 εκ περιπου , στο ενυδρειο μου δεν θα φτασει ουτε τα 20 εκ. Τουλαχιστον το ενυδρειο μου θα στρωσει!!
Φιλε μου αυτα δεν ειναι σωστες κινησεις για πολλους λογους, που οτι και να σου εξηγησω μαλλον δεν μπορεις να καταλαβεις ακομα με τις λιγες γνωσεις που εχεις περι χημειας νερου, συμβατοτητες και ενυδρεια.

Ενα ειναι σιγουρο. Το στρωσιμο με ψαρι ειναι ΛΑΘΟΣ.
Δεν υπαρχουν "ελπιζω να μη παθει τιποτα" και "δεν εχω τεστ νερου" κλπ κλπ
Δεν υπαρχει μεση λυση. Ή καιγεται το ψαρι στην αμμωνια ή οχι.
Η αποψη μου ειναι οτι, αν δεν μπορει καποιος να στρωσει με τους αλλους τροπους, καλυτερα να μην εχει ενυδρειο καθολου.
Μονο καποιος που δεν ενδιαφερεται για τη ζωη ενος ζωου το κανει.
Και αυτος δεν προκειται ποτε να βρει συμπαραστατες σε ενα φορουμ με χομπιστες-ζωοφιλους.
-------------------------
Αν δεν μπορεις να κανεις τεστ για να τσεκαρεις ποτε εστρωσε, ασε το ενυδρειο με νερο και χωρις ψαρια, να τρεχει με το φιλτρο του για 2-3 μηνες, ριχνωντας καθε μερα λιγη τροφη μεσα.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη delta66 : 04-09-11 στις 15:01 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01457 seconds with 11 queries