Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #29  
Παλιά 04-10-17, 16:00
GHOST_G7 Ο χρήστης GHOST_G7 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-02-2016
Περιοχή: Καματερο
Μηνύματα: 87
Προεπιλογή

Έχω σύστημα για νέφος , νερό θα κάνω την προσπάθεια μου να βάλω σε καταρράκτη και βροχή και αν δεν πιάσει θα το σταματήσω έτσι και αλλιώς της σωλήνες για καλώδια και λάστιχα τις έχω μέσα στην πλάτη κρυμμένες. Από πίσω είναι είναι ένα τούβλο δικό μου, σοβας , σοβας του γείτονα τουβλα και μονωτικα ενδιάμεσα στα τούβλα οπότε δεν θα έχω πρόβλημα με θερμοκρασία.Η βροχή δεν κάνει φασαρία απλά θα ακούγεται πάνω στα φυτά και θα είναι ωραίο θέαμα όταν θα σκάει στο νερό που θα έχει κάτω. Στην πέτρα λάβας όπου θα ξεκινάει ο καταρράκτης, την έχω σκάψει με καλεμι ώστε να κρύψω μέσα της ένα fogger Και όταν θέλω για εφέ θα το ανοίγω.Όσο για το νερό θα χρησιμοποιήσω βρύσης με αντιχλωριο μέσα και μόνο στο σύστημα νεφωσης θα έχω απιονισμενο. Το νερό που θα τραβάει η αντλία στα δεξιά που θα το στέλνει στους σωλήνες βροχής και το οποίο θα χάνω κάποιο πέφτοντας στα φυτά και στο χώμα θα το συμπληρώνω μετά με καινούργιο έτσι ώστε να ανανεώνεται και το νερό στα ψαράκια με φρέσκο.Το φώς μάλλον θα το έχω εσωτερικά στο πάνω μέρος και για αυτό θα πρέπει να είναι αδιάβροχο (έχω βρει στο eBay ένα της finnex 24/7 λέγεται) απλά δεν ξέρω αν θα φτάνει σε ένταση γιατί άλλο ενυδρείο που έχει βάθος 50 εκατοστά και άλλο 1.10 Σας ευχαριστώ. .

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01700 seconds with 11 queries