Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #19  
Παλιά 29-02-16, 12:39
Mitsos Ο χρήστης Mitsos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-02-2003
Περιοχή: Ampelokipoi
Μηνύματα: 427
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην Mitsos Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Mitsos Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Mitsos
Προεπιλογή

Καλημέρα,
ευχαριστώ για τα σχόλια!

Μια ερώτηση τι είναι τα "υπαρχουν ακομη feathers"??

Για τον φωτισμό αν και έχω καλύψει την θαλασσινή μπλέ περνάει ακόμη φώς. Ετοιμάζω νέο καπάκι που θα μπούν led οπότε θα απαλαγώ (δεν θέλω να πληρώσω τώρα για άλλη λάμπα juwel που θα την καταργήσω σε λίγες ημέρες...
Σκέφτομουν να βάλω μία 4500Κ και μία 6500Κ ή δύο 6500Κ led tube περίπου 3500lumens σύνολο.
Χαζεύωντας ξένα forums βλέπω οτι σε αφρικάνες πολλοί χρησιμοποιούν 10000Κ και έχω προβληματιστεί... τι θα προτείνατε? (κλείνω προς 2x6500K)

Για τις πέτρες και εγώ πλέον νομίζω οτι χρειάζονται λίγες ακόμη ειδικά στην δεξιά πλευρά γιατί τα βλέπω οτι στην πλευρά που ειναι ποιο πολλές τους αρέσει περισσότερο. Δεν θα έλεγα οτι κρύβονται αλλά τους αρέσει να τριγυρνάνε εκεί...
Ακόμα τα παρατηρώ και προερχόμενος απο δίσκους μου φαίνονται υπερκινηνιτικά αλλά σαν συμπεριφορά νομίζω πως είναι καλα...
Οταν ειναι κλειστά τα φώτα κρύβονται στις πέτρες και μόλις ανοίγουν αρχίζουν τις βόλτες...
Για τα ξύλα το ένα κομμάτι (που ειναι και ογκόδες) θα αφαιρεθεί θα μείνουν μόνο τα δύο λεπτά κομμάτα που φαντάζομαι θα επηρεάζουν ελάχιστα και το νερό...
Λέω να προσθέσω κανένα crinum και καμία ανούμπια για ομορφία...

Απο τροφές τι θα προτείνατε? Δίνω spiroulina tropical.
Να προσθέσω και super spiroulina? (έχω μπερδευτεί με αυτά που διαβάζω)
Δίνω και λίγο ocean nutrition vegie flakes που είχα και δεν αφήνουν τίποτα
Εκτός απο flakes υπάρχει πρόβλημα να ταίζω τις ίδιες τροφές σε granules ή pellets? Βλέπω οτι οι περισσότεροι βάζουν flakes αλλά επειδή τυχαίνει και απουζιάζω συχνα προτιμώ να έχουν και μια ρουτίνα με ταϊστρα 1-2 ταϊσματα την ημέρα και όταν λείπω να τα κάνω 3...

Και οφθαλμόλουτρό...





__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01851 seconds with 11 queries