Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 27-10-13, 10:33
Το avatar του χρήστη chrisvari
chrisvari Ο χρήστης chrisvari δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-04-2010
Περιοχή: ΒΑΡΗ
Μηνύματα: 302
Προεπιλογή Διατροφή μονομάχου

Καλημέρα!Είχα σκοπό σε ένα 30λιτρο που έχω να το γεμίσω γαρίδες.Χτες που πήγα σε ένα pet shop όμως για κάτι 'αλλο που ήθελα,είδα σε κάτι plexiglass των 400 το πολύ ml αρκετούς μονομάχους.Τους λυπήθηκα έτσι όπως τους είδα κι αποφάσισα να πάρω ένα.
Έκανα λοιπόν προσαρμογή μία ωρίτσα,χτες δεν άναψα καθόλου φώτα,ούτε τάισα.Σήμερα τον βλέπω μέσα στην τρελή χαρά.Πολύ δραστήριος
Το ενυδρείο τρέχει απο τον Απρίλιο και διατηρούσα τη βιολογία με τροφή σε απόχη.Τους τελευταίους μήνες είχα βάλει και κάποια helena σαλιγγάρια.Χτεσινές μετρήσεις πριν απο εβδομαδιαία αλλαγή
ph 7,2
gh 8
kh 6
tds 160
nh3-nh4 0
no2 0
n03 κοντά στο 5 ppm (τάιζα πολύ συντηρητικά και εχω κι αρκετά φυτά)
Στο θέμα μας τώρα για να μην σας ζαλίζω.Πήρα αποξαραμένα blood worms να του δίνω,αλλά όπως καταλαβαίνω δεν μπορεί να είναι μόνο αυτή η διατροφή του.Επίσης έχω κατεψυγμένη τροφή με ένα μείγμα σπιρουλίνας,αρακά και καρότο για να δίνω μια φορά τη βδομάδα.Τι άλλο να του δίνω?Έχω διαβάσει γιαmosquito lavra, live worms, και γενικά για κατεψυγμένη.Που μπορούμε να βρούμε ρε παιδιά κάτι τέτοιο να αγοράσω.Εσείς τι ταίζετε?flakes δεν νομίζω να τα φάει
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01963 seconds with 12 queries