Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #98  
Παλιά 19-06-10, 02:04
Tolis Ο χρήστης Tolis δεν είναι συνδεδεμένος
Δικτάτωρ
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.612
Προεπιλογή

Οι αρχες μου ειναι σαφεις και γνωστες σε ολους. Οταν εγω (και πολλοι αλλοι) αγωνιζομαστε για να διασωθουν καποια ειδη που κινδυνευουν απο εξαφανιση στην φυση (και που τα σωζουν ενυδειοφιλοι γιατι δεν εχουν αλλη εμπορικη αξια για να ασχοληθουν οι "επισημοι"), οταν ειναι σαφεις οι θεσεις μας για τα υβριδια και τα μεταλλαγμενα (οποιος θελει ας διαβασει το αρθρο, μην τα ξαναγραφω http://www.aquarist.gr/news/DyedFish/DyedFish.htm ), και μπαινει καποιος ο οποιος τα αναπαραγει και τα διαδιδει (πανω απο 20 γεννες εχει δωσει) σε πετσοπ, οπου τα παιρνουν ασχετοι και μετα ψαχνουν να βρουν τι ψαρι εχουν, θα κανω συζητηση και "διαλογο" μαζι του? Οποιος θελει ας τον βρει, εδωσα και τα λινκς. Ειναι καλο το παραδειγμα με το wwf, και θα συμπληρωσω οτι, οχι, δεν θα εμπαινα σε ενα φορουμ για flowerhorn για να τους μεταπεισω.
Εχω επαναλαβει πολλες φορες οτι για μενα (που εφτιαξα αυτο το φορουμ) και για οποιον "ακολουθει", το χομπι του ενυδρειου δεν ειναι πολυχρωμα πραγματα που κολυμπανε, αλλά το φτιαξιμο ενος οσο πιο σωστου περιβαλλοντος γινεται για το-τα ειδη που φιλοξενουνται, με σκοπο την παρατηρηση της (ατελειωτης) φυσικη συμπεριφορα τους. Αν αυτο δεν ειναι κατανοητο για καποιους, να το βαλω και στο κειμενακι που διαβαζεις οταν γραφεται...
Και οχι, δεν μπαναρεται ο καθε ατυχος που απο αγνοια απεκτησε τετοιο ψαρι, και να διαβαζουν καλυτερα οσοι λενε οτι ετσι θα γινεται - και στο αρθρο, και απειρες φορες εδω, λεμε μιας και το-τα εχεις, φροντισε να εχουν οσο πιο αξιοπρεπη ζωη γινεται.
Οσο για τα δημοκρατικα και τα χουντικα, για αυτους που θιγονται αν σβυνονται ποστ, παλι εχω ξαναπει... βρειτε ενα φορουμ που δεν σβυνονται ποστ, και κατσετε εκει. Απ τη στιγμη που καποιος διαχειριστης η μοντ, σβυσει ΕΝΑ ποστ, και ΕΝΑΣ δυσαρεστηθει, ολοι μας ειμαστε χουντικοι για οσους το θεωρουν ετσι... απλα εγω το λεω κιολας...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Tolis : 19-06-10 στις 02:41
 
Page generated in 0,01579 seconds with 11 queries