Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 12-11-11, 09:53
Rafaela
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από michael151 Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σου και καλως ηρθες και απο μενα! Οι συμβουλες μου ειναι να μη φορτωσεις με πολλα το μικρο σου ενυδρειο! σε λιγο θα εχεις αρκετες γεννες και μικρα, ωστε να μη χωρα τιποτα αλλο! Επισης, τα μικρα μπορεις να τα τα'ι'ζεις και με τροφη σε σκονη. Και φτιαξε τις αναλογιες σου, βαζοντας κανα δυο θυληκα ακομη! περα απο σαλιγκαρια και γαριδες, μπορεις (οριακα βεβαια) να βαλεις και 3-4 corydoras! κανουν καλη δουλεια με τα υπολοιματα τροφων. οχι πως τα apple ή οι γαριδες πανε πισω!
αντε καλη αρχη και ευχομαι να μη τα παρατησεις! και για 14 χρονων που συνιθως τα περισσοτερα κοριτσια ειναι αλλου,, νομιζω οτι ενα μπραβο σου αξιζει! cheers!
Ευχαριστω πολύ και για τις οδηγείες και για το "cheers"
Η αληθεια ειναι πως βρισκω το χόμπι τρομερα ενδιαφέρον και προσπαθω να κανω οτι καλυτερο για τα ψαρακια μου
Δυστυχως corydoras δε μπορω να βαλω διοτι εχω χαλικι και ξερω[αν δεν ισχυει διορθώστε με ] οτι το χαλικι τους κανει κακο. (??) Γι αυτο κοιταω κ ψαχνω γαριδουλες ή apple. Εχω τροφη σε σκονη για τα μικρα την προμηθεύτηκα εφοσον καταλαβα οτι τα γκαπι γεννάνε σαν τρελα.Δεν εχω σκοπο να τα παρατήσω, εφοσον έχω και βοηθεια απο εδω μεσα δεν εχω καμμια δικαιολογία
Και παλι ευχαριστω
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01443 seconds with 11 queries