Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 06-11-09, 18:54
Το avatar του χρήστη ΣΩΤΗΡΗΣ ΙΑΚΩΒΙΔΗΣ
ΣΩΤΗΡΗΣ ΙΑΚΩΒΙΔΗΣ Ο χρήστης ΣΩΤΗΡΗΣ ΙΑΚΩΒΙΔΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 03-11-2009
Περιοχή: ΣΕΡΒΙΑ ΚΟΖΑΝΗΣ
Μηνύματα: 19
Προεπιλογή

Είμαι σίγουρος τελικά πως υπάρχουν ουρίτσες. Οι γονείς είναι πολύ προστατευτικοί αν και έχουν μείνει λίγα αυγά. Το κακό είναι πως υπάρχει μεγάλη ένταση αναμεσά τους και έχουν πληγωθεί και οι δύο στα χείλη απο αψιμαχίες. Είναι φισιολογικό;
Θέλω να ρωτήσω κατα πόσο η λύπανση του ενυδρείου θα συνεχιστεί κανονικά τουλάχιστον τον πρώτο καιρό μέχρι να μεγαλώσουν τα μικρά. Το ενυδρείο είναι φρέσκο ,τα φυτά δεν έχουν πάρει τα επάνω τους ακόμη, δεν έχω κανένα αλγοφάγο ψάρι και κάποια φυτά αρχισαν να μην δίχνουν καλά. Φυσικά προτιμώ να δω τα ψαράκια να κολυμπουν υγειή και ας χαθεί και κανένα φυτό.
Ο νυχτερινός φωτισμός για πόσο διάστημα θα διαρκέσει. Μήπως κουράζει τα ψάρια μιας και δεν έχουν κανέναν επίδοξο εχθρό;
Κάνω πρόβα με την αναπαραγωγή της αρτέμιας για να είμαι έτοιμος όταν χρειαστεί να ταϊσω.
-------------------------
SOS... τι να κάνω; Ενώ το πρωί υπήρχαν περί τα είκοσι αυγά που είχαν εκκολαφθεί τώρα βλέπω πως έχουν απομείνει μόνο έξι. Μήπως πρέπει να τα βάλω σε κάποια γεννήστρα για να δω κανένα αγγελοψαράκι να κολυμπάει;
Οι γονείς φαίνεται να τα φροντίζουν . Οτι πέφτει το μαζεύουν ξανά και ξανά. Μάλιστα το πρωί τα είδα σε άλλη θέση πιο ψηλά κοντά στο βραδινό φώς. Λέτε να έχουν αυγά και σε άλλη θέση και να μην τα βλέπω; Περιμένω τα φώτα σας με αγωνία όσο ακόμα είναι νωρίς.
__________________
sotos

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΣΩΤΗΡΗΣ ΙΑΚΩΒΙΔΗΣ : 06-11-09 στις 18:54 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01451 seconds with 11 queries