Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #46  
Παλιά 21-10-17, 10:58
Το avatar του χρήστη avraamp
avraamp Ο χρήστης avraamp δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 26-07-2016
Περιοχή: Σπάτα
Μηνύματα: 43
Προεπιλογή

Απ΄ ότι φαίνεται έπεσα και εγώ θύμα μιας περίεργης ασθένειας.
Τα ψάρια εμφάνισαν κάποια σημάδια στο σώμα και μέσα σε λίγες μόνο ώρες η επιδείνωση ήταν ραγδαία με βαριές ανάσες και τα ψάρια μαυρισμένα να ανεβαίνουν επιφάνεια. Ευτυχώς μέσω κοινού γνωστού ήρθαμε σε επαφή με τον Δημήτρη (dimitris77) και καταφέραμε να σώσουμε τα ψάρια, τα οποία όπως φάνηκε είχαν κολλήσει κάτι αντίστοιχο.
Στο σημείο που έφτασαν τα ψάρια, εγώ πίστευα ότι δεν υπήρχε γυρισμός και ότι θα τα έχανα όλα.
Ευτυχώς τέλος καλό...όλα καλά και το σημαντικότερο χωρίς καμία απώλεια.
Απλά να αναφέρω ότι το μόνο που μπήκε στο ενυδρείο ήταν κάποια φυτά που πήρα από μαγαζί και 6 νανόστομοι που μπήκαν στο ενυδρείο πριν 1 μήνα περίπου από ενυδρείο φίλου.

Οι δίσκοι βρίσκονται στο ενυδρείο 3 μήνες και μέχρι τότε όλα πήγαιναν καλά, με τα ψάρια να τρώνε πολλά γεύματα την ημέρα με όρεξη, να έχουν συνεχή ανάπτυξη και φυσικά μπόλικες αλλαγές νερού...
Δεν ξέρω από που και πως την πάτησα.... αλλά το σίγουρο είναι ότι από εδώ και στο εξής θα πρέπει να είμαι πάρα μα πάρα πολύ προσεκτικός...

Τέλος, οφείλω ένα δημόσιο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στον Δημήτρη για την βοήθεια που μου προσέφερε όλες αυτές τις ημέρες και καταφέραμε να σώσουμε τα ψάρια , χωρίς καν να με γνωρίζει.
Ευχαριστώ Δημήτρη!!!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,13176 seconds with 11 queries