Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 30-09-05, 09:49
Το avatar του χρήστη netblues
netblues Ο χρήστης netblues δεν είναι συνδεδεμένος
Nada
 
Εγγραφή: 02-05-2004
Περιοχή: ΧΟΛΑΡΓΟΣ
Μηνύματα: 6.302
Προεπιλογή

Παράθεση:
Eπειδή εγώ δεν ξέρω τίποτα δεν μπορώ να σε συμβουλεύσω λυπάμε και που σου απάντησα συγνώμη για την ενόχληση. κάνε ότι σου λένε οι άνθρωποι που πραγματικά γνωρίζουν και πάλι χίλια συγνώμη που σε ταλαιπώρισα.
μα τι αντιδραση είναι αυτή? δεν δεχεσαι μυγα στο σπαθι σου?
απο που τα συμπεραινεις ολα αυτά?

εδω και σε ανθρώπους άμα πας σε διαφορετικούς γιατρούς ακούς πολλές φορές αντίθετες απόψεις ακομα και για θέματα ζωης και θανάτου...

το θεμα των ασθενειών είναι πολύ λεπτό και κανείς εδώ μεσα δεν είναι ιχθιυοπαθολόγος. υπαρχουν όμως πολλοί με αρκετή εμπειρία που έχουν ψαχτεί και έχουν διαβάσει και κάποια βιβλία που γράφτηκαν από εξιδεικευμένους επιστήμονες οι οποίοι έχουν άποψη.
πιστευω απόλυτα οτι ο συνδιασμος της εμπειρίας αλλα και της γνώσης δίνει σε μεγάλο βαθμό σωστές συμβουλές.
απο κει και πέρα όμως, υπαρχουν και οι δυο σχολές, αυτή της μινιμαλιστικής επέμβασης και αυτή της υπερδοσολογίας.

η καθε μία έχει φανατικους εχθρούς και φανατικούς υποστηρικτες επαγγελματιες επιστημονεσ.
και η καθε πλευρά έχει τα επιχειρήματα και τις αποδείξεις της

ομως κανένας τους δεν αναλαμβάνει την ευθύνη της σιγουρης ίασης για οποιδήποτε πρόβλημα..
το ιδιο κάνουμε και μείς. αναφέρουμε τις κατα την άποψη μας πιο ενδεδειγμένες λύσεις, και τους λόγους και μάλιστα απο μακριά και χωρίς εξέταση.. (κατι που κανενας γιατρος δεν κάνει)
και αφήνουμε τον τελικό αποδέκτη να αποφασίσει κατά την κριση του.
αυτός έχει τελικά την συνολική ευθύνη.

ειλικρινα δεν καταλαβαινω γιατι ενοχληθηκες τοσο..



Παράθεση:
και όπως αναφέρω μέσα την αγωγή την έκανα οπως μου είπανε στο ΠΕΤ ΣΟΠ κια όχι οπως μπορεί να μου λέγατε ΕΣΕΙΣ γιατί δεν είχα χρόνο να περιμένω ποστ για να προσπαθήσω να σώσω τον μονομάχο ..
Καμμια φορά τα petshop μπορει να δώσουν εσφαλμένες οδηγίες.
Και επειδη η ταχύτητα χορήγησης θεραπείας είναι πολυ σημαντική στην αντιμετώπιση της ασθένειας δεν μπορούμε να περιμένουμε πάντα το οποιο board. Ομως τα φαρμακα εχουν οδηγίες και καλό είναι να τις τσεκαρουμε σε σχεση με οτι μας ειπε το πετσοπ. Σε περίπτωση διαφωνίας υπερισχύουν οι γραπτες οδηγίες του φαρμάκου.
(εκτος αν ξερουμε τι κάνουμε, οπότε δεν θα είχαμε ρωτήσει καν το petshop..)
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01655 seconds with 11 queries