Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 29-09-05, 15:54
joker Ο χρήστης joker δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 19-09-2005
Περιοχή: Σέρρες
Μηνύματα: 28
Προεπιλογή Μια λύση ισως....

Εγώ ειχα το ιδιο προβλημα με 1 θυληκια και αυτο που έκανα ηταν να την βαλω σε άλλο χωρο με παλαιπμενο νερό (χωρος γύρω στα 10 lt) στο οποιο έβαλα 2,5ml general tonic της tetra*. Δεν υπαρχει εδώ άλλης εταιριας φαρμακα. Εχω διαβασει οτι τα φαρμακα της ακουαριουμ ειναι δοκιμασμενα και κανουν αυτο που λενε. Στην δική μου περιπτωση δεν ειχα αποτελεσμα με την συγκεκριμενη θυληκια αλλα με ενα αλλα αρσενικο ολα πηγαν οκ.Σε 3 μερες ήταν περδικι. Ακομη ειχα βαλει αεροπετρα,μικρη και αφησα να βγαζει λιγο αερα.Την θερμοκρασια του νερο την ανεβασα 2 βαθμους περιππου γυρω στους 28 και ειχα βαλει ελαχιστο αλατι. Αυτα τα ειχα κανει(ακριβως τα ιδια) και στα 2 ψαρακια. Το ενα ζει και βασιλευει ενω το αλλο....Ξεχασα να σου πω οτι κατα το διαστημα αυτο τα ενοχλουσα οσο το δυνατον λιγοτερο.Μονο για να τα δωσω τροφη, αν και ετρωγαν ελαχιστα εως καθολου.Ελπιζω να βοηθησα καπως.
*Αναφερει στο μπουκαλακι για protructing eyes.Ακομη λεει οτι πριν την εφαρμογη του φαρμακου καλό ειναι να γίνει 20% αλλαγή νερού.Τα συστατικά του είναι στα 100ml.
Ethacridine-lactate 836 mg
Acriflavine 160,2 mg
methylene blue 56,44 mg
9-Aminoacridine-hydrochloride 28,2 mg
Περαστικά....
(Μηπως θα έπρεπε να τα λεμε στο..."Ασθένιες"?).
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01501 seconds with 11 queries