Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 26-06-11, 12:52
Το avatar του χρήστη faceck
faceck Ο χρήστης faceck δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-06-2011
Περιοχή: Αμπελόκηπους
Μηνύματα: 612
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από manos_samos Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν ειναι καλο να χρησιμοποιουμε γενηστρες! Στρεσαρονται παρα πολυ τα ψαρια! Ετσι θα αρχισουν να αποβαλουν τα θυλικα.. Βρες λιγη πελια ή μος και δεσε την στο βυθο και εκει θα βρουν καταφυγιο και τροφη τα μικρα.. Κατα τη γνωμη μου κανουν καλυτερη δουλεια απ το κερατοφυλλο.. Επεισης κανει ενα λοφακι 4-6 εκατοστων με πετρες σε μια γωνια ωστε να εχουν αλλο ενα καταφυγιο τα ψαρια, και μην τα βασανιζεις με γεννηστρες.. Αν κανεις αυτα που σου λεμε θα σωσεις σιγουρα την επομενη γεννα αυτα τα δυο δεν εχουν πολλες ελπιδες..
εχω μοςς μπολς και τζαβα μοσσ αλλα αυτα πανε στην επιφανεια κατω απο κατι φυτα επιφανειας που εχω..

Τολη τα θετικα κατα την γνωμη μου ειναι ότι εκει μεσα θα ειναι πιο ασφαλη και με λιγο κερατοφυλλο στην γενηστρα θα εχουν την σιγουρια ότι δεν θα τα φανε και δεν θα αγχωνονται τοσο πολυ σε σχεση με τωρα που τα βλεπω ειναι τρομαγμενα..2ον θα ταιζω στην γεννηστρα και όχι σκορπια σε ολο το ενυδρειο για να παει πανω στα μικρα η τροφη αλλα να ειναι μεσα στην γεννηστρα και να μην πειραζει κανενα αλλο ψαρια την τροφη τους..και κατα 3ον τα χανω στο ενυδρειο και μπορει να ψοφησουν απο ασητια μιας και θελουν 3 φορες την μερα τροφη..4ον εχω εξωτερικό φίλτρο το οποίο ρουφαει και μπορει να παρει και κανα γονο μαζι ενω μεσα στην γεννηστρα οχι..ετσι ειχε γινει και με εναν αλλο γονο που ενω ειχε μεγαλωσει ηταν μιαμισης βδομαδας ξαφινκα τον εχασα..

αυτα εσυ δεν τα θεωρεις θετικα? μην κοιταμε παντα τα αρνητικα γιατι τοτε δεν θα υπηρχε τιποτα θετικο στα ενυδρεια...μπορω να βρω και εγω αρνητικα σε οτιδηποτε και να μου πεις και στο πιο καλοστημενο ενυδρειο και με τις πιο καλες ψαροσυνθεσεις και αριθμο ψαριων..

Υ.Γ και εγω τα τετρας τα φιλοξενω μεχρι να βρω που θα τα δωσω!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01619 seconds with 11 queries