Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 09-07-13, 21:38
Το avatar του χρήστη nicpapa
nicpapa Ο χρήστης nicpapa δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-04-2009
Περιοχή: Ρόδος
Μηνύματα: 2.212
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από klipitiklopos Εμφάνιση μηνυμάτων
Εμ βεβαια ο μποστανας τι θα πει; για μποστανια!
Σωστα μιλας Νικο, προς το παρον ομως θελω να ωριμασει καλα πριν κανω οποιαδηποτε επεμβαση.
Αλλωστε για ζουγκλιτσα ακριβως διπλα ειναι το 80λιτρο με τις crs, χορταινει το ματι.
Βεβαια δεν εχω ξεχασει την προσφορα σου!
-------------------------
Οποτε θέλεις...

Το mineral Νικο ειναι ενα ζητημα, ειναι δυσκολοι καιροι και το σκεφτομαι διπλα.
Βεβαια ισως αξιοποιησω καποιο αλλο, θα δουμε κατσε να "πατησουν" καλα οι crs...
Παντως απο τον Frank που κοιταξα, με τα μεταφορικα (25-30 ευρω)! θα ερθει οσο και το mosura.
-------------------------
Τωρα που ξεστησα και μετάφερα τις crs στο μικρό γλίτωσα
Απο 8 κουτάλακια που εβαζα στα 25 λιτρα περιπου , που εκανα αλλαγη τωρα πήγα στα 3 με την μεταφορα τους στο μικρο ,ασε που οι ανεμιστηρες δεν κανανε δουλεια στο 80λιτρο , το κουταλακι ειναι αυτο της τετρα σε καποιο τεστ μεσα, νομίζω φωσφορο ητανε.
Εχει παει λιγο κάτω απο την μέση και τωρα ψάχνω να δω απο που θα πάρω... αν πάρω θα πάρω 2 απο 230g για να κρατησει!


Δεν ειμαι οπαδος του ανοικτου ενυδρειου Νικο, μου αρεσει καλυτερα το κλειστο.
Ολα μου τα ενυδρεια ειναι ανοιχτα , δεν υπάρχει ευκολοτερο πραγμα , οσο αφορα τα φυτα και το ταισμα
Ναι τους κορμους πρωτη φορα τους χρησιμοποιω, αλλα τους ειχα ζεματισει στην αρχη, και ετρεξε το ενυδρειο μονο του με νερο και αυτες μεσα για κανενα 2μηνο, δεν θα ειχαν αποβαλλει τις τανινες και τα χουμικα τους;
Επειτα δεν ειδα να παιρνει αποχρωση το νερο.
Μονο κατι μυκητες εβγαζαν συνεχως, αλλα εφευγαν μονοι τους.

Λογικά σε διμηνο θα ειχαν αποβάλει τις τανίνες ,...


Σαββα παρατηρησα οτι οι blue pearl που αφησα μερικες, μετις crs στην μεταφορα, εχουνε γινει πιο σκουρο μπλε στις συνθηκες που εχω τωρα (παραμετροι για crs ) .
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01701 seconds with 11 queries