Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 02-05-06, 14:48
maxgr Ο χρήστης maxgr δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 05-04-2006
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 21
Προεπιλογή

Καλό μήνα!

Αχ, ελπίζω ο μάης να πάει καλύτερα για το ενυδρείο μου. Ο ξιφοφόρος που σας έλεγα μας άφησε χρόνους και αυτός. Μια μέρα πριν είχα περάσει από ένα καλό μαγαζί με ενυδρειακά προϊόντα και μου δώσανε bactopur (αφού του περιέγραψα ακριβώς τι συνέβαινε). Δυστυχώς ο ξιφοφόρος δεν τα κατάφερε (ασε που το ενυδρείο έγινε σαν ντεκόρ από την ταινία Aliens από την πρασινίλα του φάρμακου). Από το μαγαζί μου ζήτησαν να εξετάσω το άψυχο σώμα για σημάδια και παράσιτα (σκουλίκια) μέσα στα βράγχια αλλά δεν βρήκα κάτι.
Μέχρι στιγμής παρόμοια συμπτώματα με τα εκλειπόντα ψάρια δεν παρουσιάζει κανένα άλλο παρά μονάχα μια περίεργη συμπεριφορά από τους κλόουν μου...Δείχνουν μια χαρά, έχουν όρεξη, παίζουν όλη την ώρα αλλά...στα ξαφνικά εκεί που ηρεμούν γέρνουν ξαφνικά στο πλάι και κινούνται με δύναμη προς τα μπρος τρίβοντας το σώμα τους στην άμμο (σαν να κάνουν βουτιά με το πλάι και σέρνονται για λίγο στο βυθό). Στην αρχή νόμισα ότι κάτι έχουν (βλέπε ick) αλλά όσο και αν τα πρόσεξα δεν είδα κάποιο εξωτερικό σημάδι (ασπρα στίγματα). Είναι φυσιολογικό ή κάτι έχουν το οποίο δεν φαίνεται με γυμνό μάτι?
Σήμερα είναι η τελευταία μέρα της θεραπείας με το bactopur να συνεχίσω για άλλον ένα κύκλο προληπτικά ή να κάνω κανονικά την αλλαγή του νερού και να σταματήσω?
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01436 seconds with 11 queries