Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 21-01-21, 00:15
Το avatar του χρήστη makis206
makis206 Ο χρήστης makis206 δεν είναι συνδεδεμένος
Support Team
 
Εγγραφή: 15-06-2008
Περιοχή: Χανιά Κρήτης
Μηνύματα: 312
Προεπιλογή

Το Juwel θα το λατρέψεις, απίθανη ποιότητα από τους γερμανούς χωρίς όμως να έχω δει το Sunsun στο κοντά.
Σε κάθε περίπτωση το Rio 125 που έχω από το 2008 με έβγαλε παλικάρι. Πριν 3 μήνες έπαθα τη λαχτάρα μου, άρχισε να χάνει νερό από ένα σημείο μετά από 12 ολόκληρα χρόνια ζωής. Κι έχει φάει και 2 μετακομίσεις χωρίς να αδειάζει εντελώς παρακαλώ. Λογικό το πρόβλημα, κι η ίδια η Juwel λέει ότι καλό είναι μετά από 10 χρόνια να μπει νέα σιλικόνη στα τζάμια, δεν έχω να παραπονεθώ για κάτι λοιπόν.
Με πέτυχε σε φάση που το είχα φυτεμένο με 2 χρυσόψαρα μέσα, δεν είχα περιθώρια για σκέψεις. Έτρεξα και πήρα το ίδιο ακριβώς, το έβαλα πάνω στο έπιπλο του πρώτου, μετέφερα τα πάντα, τέλος.

Το φίλτρο του είναι πολύ πολύ ικανοποιητικό. Μέσα του θα βρεις 2 "καλαθάκια" με σφουγγάρια. Θα σου πρότεινα στο κάτω να βάλεις βιολογικό υλικό τύπου Siporax με διχτάκι. Λέω το κάτω γιατί αυτό θα το αφαιρείς πιο σπάνια για καθάρισμα. Στο πάνω κράτησε τα σφουγγάρια του και το βαμβάκι κανονικά για εύκολες αλλαγές και καθάρισμα.
Η αντλία του είναι αρκετά δυνατή και δημιουργεί πολύ καλή ροή στο ενυδρείο. Κρύβει μέσα του και τον θερμοστάτη, όλα τακτοποιημένα.!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01420 seconds with 11 queries