Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 25-04-10, 13:02
Το avatar του χρήστη Vodka
Vodka Ο χρήστης Vodka δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 01-12-2009
Περιοχή: Τρίκαλα
Μηνύματα: 29
Προεπιλογή

Έχω και εγώ μια ελαφρώς αντικοινωνική γκαπίνα (η οποία είναι και το μεγαλύτερο γκάπυ του ενυδρείου, μιλάω φυσικά για τα ενήλικα μόνο). Δεν θα έφτανα σε σημείο να πω ότι κάνει επιθέσεις σε άλλα ψάρια αλλά σίγουρα παρενοχλεί τα άλλα μερικές φορές και επίσης από μόνη της έχει φάει περισσότερα μικρά απ'ότι όλα τα άλλα ενήλικα μαζί. Την έχω 5-6 μήνες τώρα και από τη στιγμή που μεταφέρθηκε από το 60λ στο 120λ έχει βελτιωθεί αισθητά η συμπεριφορά της

Βασικά ο halvas το έθεσε σωστά, "τυχαίνει καμιά φορά, εδώ το παθαίνουν άνθρωποι". Στη δική μου περίπτωση η μεταφορά σε μεγαλύτερο ενυδρείο έλυσε (σχεδόν) το πρόβλημα αλλά αρχίζει να γεμίζει και το 120λτ και δεν ξέρω αν θα αλλάξει πάλι συμπεριφορά. Πάντως θα την άφηνα λίγο καιρό μέσα, τι να προλάβει να συνηθίσει η κακομοίρα μέσα σε τρεις μέρες, ακόμα βαλίτσες ανοίγει και κούτες με πιάτα και μαχαιροπήρουνα ...


ΥΓ. Η δικιά μου κάθε άλλο παρά σεξουαλικά καταπιεσμένη είναι, αντίθετα μου βγήκε φοβερά καρπερή και είναι με _διαφορά_ η πιο παραγωγική του ενυδρείου .
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01420 seconds with 11 queries