Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 18-05-20, 23:49
Το avatar του χρήστη Κλεόβουλος
Κλεόβουλος Ο χρήστης Κλεόβουλος δεν είναι συνδεδεμένος
Mratibu wa Afrika jeshi
 
Εγγραφή: 20-12-2007
Περιοχή: 41.192471Ν, 26.304201Ε
Μηνύματα: 19.386
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dongvc Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα σας!Μετά από ένα ολικό στραπάτσο need help για εναλλακτική σύνθεση.

1)Βασικά να κάνω μια υπερ-χαζή ερώτηση. Αν και την βλέπω την απάντηση. Είδα ότι στο Χαλάνδρι κατεύθασαν κάτι Tropheus Ilangi. Έψαξα χτες όσο μπόρεσα, αλλά δεν είδα κάπου να αναγράφεται για tropheus ομάδας 5-6 ατόμων με ένα αρσενικό. Γίνεται;; Το έχει δοκιμάσει κανείς;;Παντού βρήκα για σύνθεση 10-15 ατόμων αλλά με δύο αρσενικά. Σε φάση, που αυτόματα μου γεννάται η πληροφορία ότι ένα αρσενικό με 5 θηλυκά δεν έχει δοκιμαστεί ή δεν γίνεται. Καλά τον σκέφτομαι ότι ένας με πολλές δεν πάει;;;
Αν και δεν γράφεις διαστάσεις του ενυδρείου σου δεν θα πρότεινα τροφέους για 200 λίτρα http://www.aquatek.gr/vb/showpost.ph...19&postcount=6
2)Εναλλακτικά λέω πέτα χρυσόψαρα. Είχα διαβάσει ότι υπάρχουν επιλογές. Από φίλτρανση δεν νομίζω ότι έχω θέμα. Έλεγα 2-3 μπορώ να τα βάλω.
Κάτι μπορεί να γίνει με χρυσόψαρα αλλά για περισσότερα διάβασε εδώ http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=74230
3)Η τρίτη εναλλακτική που σκέφτομαι λέω να πετάξω 2-3 είδη κιχλίδα πάλι. Έπεσε το μάτι μου στα Julidochromis Ornatus, τα Pseudotropheus Saulosi και τα Labidochromis Caeruleus. Φαντάζομαι όμως ότι και τα 3 ή δύο από αυτά τα είδη αυτά δεν πάνε μαζί των 4-5 ατόμων από κάθε είδος.
Πρέπει να σκεφτείς τις επιλογές σου με μεγαλύτερη προσοχή Πέτα το ένα πέτα το άλλο στο τέλος θα απογειωθείς Στην παραπάνω περίπτωση έχεις μπερδέψει ψάρια από 2 διαφορετικές λίμνες. Στα λίτρα σου πάντως μπορείς να βάλεις 2 χαρέμια (2+6=8 ψάρια) από Chindongo saulosi (αυτή είναι τώρα η σωστή ονομασία τους) που φαντάζομαι θα σε ικανοποιεί σαν αριθμός ψαριών αλλά και σαν χρωματική ποικιλία μιας και είναι δίχρωμο είδος.
4)πό Αμερικής είμαι fan των Astronotus Ocellatus αλλά από διαστάσεις νομίζω, από ότι θυμάμαι δεν με πέρνει για ένα ζευγάρι σε συνδιασμο από ότι είδα σε μαγαζιά δεν έχουν πέσει τα κλασσικά μαύρο-πορτοκαλί αλλά κάτι σε μαύρο μπεζ, επομένως τα ξέχασα σαν πλάνο γενικά.
καλά έκανες και τα ξέχασες
Τα κοχυλόψαρα δεν μου αρέσουν.

Helpppppppppp
Σκέψου τα παραπάνω και τα ξαναλέμε.
Το ολικό στραπάτσο δεν μας είπες, ποιό ήταν?
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01687 seconds with 11 queries