Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 27-04-20, 22:48
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Ελενα Εμφάνιση μηνυμάτων
Τέλεια! Οι γαριδουλες που προτείνεις Neocaridina davidii. μου αρέσουν από όλες τις απόψεις! Εύκολες , χωρις απαιτησεις κ χρωματιστές.
να επιλεξεις μια ποικιλια όμως...ένα χρωμα μονο γιατι αλλιως θα "ξεβαψουν".
Το ενυδρειο έχει φωτισμό χαμηλό από ότι θυμάμαι. Λεπτομέρειες κ φωτό όταν το πάρω στα χέρια μου.
Θα χρειαστεί να βάλω κ υπόστρωμα όπως λέει ο φίλος πιο πάνω ;
αναλόγως των φυτων που θελεις να βαλεις….ΑΝ βαλεις φυτα.

Στην αρχή νόμιζα ότι θα ετοιμαστεί γρήγορα αλλά βλέπω ότι θέλει πιο πολύ χρόνο. Δε με πειράζει αρκεί το αποτέλεσμα να είναι καλό. Μπολι θα πρέπει να βάλω μόνο στο φιλτρο ή κ στο υπόστρωμα; Μπορώ από το ενυδρειο με τα χρυσόψαρα που έχω;
πως θα μπολιασεις? αν μπολιασεις με υλικα φιλτρου θα τα βαλεις στο φιλτρο. Αν μπολιασεις με μουργα τη ριχνεις στο ενυδρειο και παει παντου. Μπορεις απο το ενυδρειο με τα χρυσόψαρα.

Όσο για τα ψαράκια που λες ότι μπορώ να βάλω ,θα είναι από τα μικρά που γεννάνε συνεχεια κ δε θα ξέρω τι να τα κάνω ; Αν κ στο μυαλό μου έχω τις γαρίδες.
Ευχαριστω
αν διαβασες στα υπομνήματα αναφέρεται πως το ιδανικο είναι να εχουμε μονο γαριδες στα γαριδαδικα μας αν θελουμε να εχουν τον πρωταγωνιστικο ρολο.
καποια μικροψαρα μπορουν να μπουν αλλα λιγα είναι τα ειδη που δε θα τσιμπανε κανενα γαριδομεζεδακι. και δεν εχουν όλα τις ιδιες απαιτησεις με τις γαριδες.
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01510 seconds with 11 queries