Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #50  
Παλιά 03-08-16, 18:44
ababapanos Ο χρήστης ababapanos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2004
Περιοχή: Κερκυρα
Μηνύματα: 425
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ababapanos
Προεπιλογή

Κανω μια σουμα τι εχω κανει μεχρι τωρα....

Αγορασα το Αnubias A1500 1.50X50X65 (περιπου 450 λιτρα και γυρο στα 400 καθαρα)
το γεμισα με θαλασσινο νερο και αντιστροφης οσμοσης μεχρι να φτασω τα 1024 αλατοτητα.
Απο αγγελια απο καποιον που διαλυσε το ενυδρειο του ( 3 χρονια περιπου ετρεχε) αγορασα απο αυτον 30 κιλα ζωντανο βραχο , τον αραγωνιτη του τα 4 ψαρια που ειχε ( δειτε τα στις φωτος δεν ξερω πως λεγοντε.
Ακομα αγορασα το σκιμμερ του Boyu DG 2524 και τους 2 κυκλοφορητες της fluval sea.

To skimmer εβαλα σε λειτουργεια για λιγες ωρες και αναγκαστηκα να το βγαλω απο τον θορυβο. Φανταστειτε ειμαι σε μεζονετα. Το ενυδρειο ειναι στο υπογειο και ακουγα τον θορυβο απο το σκιμμερ πανω στο σαλονι. Βεβαια να πω οτι οσο δουλεψε δεν μου εβγαλε καθολου αφρο...
Οποτε μεχρι νεοτερας θα το τρεχω το ενυδρειο χωρις σκιμμερ και θα περιμενω μηπως βρω κατι οικονομικο και σχετικα αθορυβο. Γιατι τα υπολοιπα μελη της οικογενειας δεν την παλευουν με τον θορυβο οσο εγω και αν τον υπομενω....

Η ερωτηση μου απο εδω και περα ειναι για τα 400 λιτρα FO που εχω και χωρις σκιμμερ , ποσα ακομα ψαρακια μπορει να σηκωσει η βιολογια μου χωρις να εχω προβλημα? με αυτα τα μικρα που εχω ως τωρα 3-5 εκ το καθενα και σε τοσο μεγαλο ενυδρειο και με τοσα πολλα λιτρα φαινεται σαν να ειναι αδειο...





Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01767 seconds with 11 queries