Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 04-08-12, 00:53
Το avatar του χρήστη alexkoun18
alexkoun18 Ο χρήστης alexkoun18 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-06-2012
Περιοχή: iraklio
Μηνύματα: 194
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick74 Εμφάνιση μηνυμάτων
αλατα προφανως οχι κοινο αλατι... τεσπα, αν θελουν και προσθηκη ενυδριακου αλατιου δεν ξερω, αλλα το αλλο δεξια που δειχνεις πρωτο (που γινεται 30-40 η και παραπανω πονντους) δε θελει ουτε αλατα ουτε σκληροτητες ουτε αλατια ουτε τιποτα... Τυρφη θελει και μαλακωμα...
Ειναι τελειως ασυμβατα τωρα, φτιαχνεις καπως το νερο υπερ των κιχλιδων αλλα κανοντας τον πλεκο να υποφερει χειροτερα, κι οσο θα φερνεις το νερο να ειναι καλο για το ενα ειδος ψαριου τοσο χειροτερα θα νοιωθει το αλλο (τα λιτρα ειναι απαγορευτικα λιγα για ολα βεβαια, αυτο δε το συζηταμε)
Αν θες να τα κρατησεις πρεπει να σκεφτεις σοβαρα την αποκτηση 2 ενυδρειων τουλαχιστο 300-400 λιτρα το καθε ενα, και το ενα θα πρεπει να ειναι νταμαρακι με αραγωνιτη ισως και πετρες και φυσικα σκληρου νερου, ενω το αλλο φυτεμενο ή νταμαρι με αμμο ριζες, ξυλα μαλακου τσαγιου.

Οσο για το φιλτρακι δεν ειμαι σιγουρος πως ειναι ικανο να υποστηριξει καν το ενυδρειο σου, εκτος κι αν φιλοξενησεις ειτε ενα μονομαχο ειτε ενα μικρο κοπαδακι εντλερακια η τεσπα πολυ μικρη ιχθυοφορτιση
του βαζω αλατα αυτο που μου λες. η τυφρη τι ειναι? και που τι βρισκω? . σκεφτομε να τα
βαλω σε ενα πλαστικο ντεποζιτο ενουσ τονου που το εχω στην αποθηκη με τον καταληλο εξοπλισμο για ενυδρεια επιτρεπετε αυτο?
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κώστας φ Εμφάνιση μηνυμάτων
η δικιά μου απορία είναι γιατί έδιωξες τα γκάπυ?είχες σωστά ψάρια για τα λίτρα σου και πήγες και πήρες τα ψάρια που ήθελε να ξεφορτωθεί ο άλλος, σε λίγο καιρό θα ανοίξεις ποστ : χαρίζονται επειγόντως ψαράκια ή γιατί ψοφάνε τα ψαράκια μου? όσο τι χρειάζονται τα ψάρια που φιλοξενείς τώρα οτι είπε ο Nick74.
γιατι τα γκαπυ ψωφουσαν ενα ενα οσο περνουσαν η εβδομαδες για αυτο και εμεινα με ενα αρσενικο και ενα νεογεννητο θηλυκο

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη alexkoun18 : 04-08-12 στις 00:53 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01508 seconds with 11 queries