Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 28-04-09, 15:28
Το avatar του χρήστη in the pond
in the pond Ο χρήστης in the pond δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 24-05-2007
Περιοχή: ΚΥΠΡΟΣ
Μηνύματα: 3.198
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thanos12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
Απο ποικιλιες δεν γνωριζω να σου πω καθως δεν ασχοληθηκα ποτε..οτι βλεπεις στο βιντεο εχω εκτος απο τα χρυσοψαρα που τα εδωσα γιατι γινοταν χαμος απο αυτα(ολη μερα χαμουρευοντουσαν)

Απο μεγεθος ξεκιναμε απο τους 7 ποντους περιπου( δικιας μου παραγωγης) και φτανουν τους περιπου 50 ποντους... εχω 17 με 19 koi...τα 4 ειναι στους 50..τα υπολοιπα ειναι λιγο πιο μικρα...

εχω επισης καμια 20αρια σαμπουκιν και χρυσοψαρα ολα με μεγαλες ουρες και πτερυγια..

Το μονο προβλημα μου ειναι πως μου ειναι δυσκολο να βρω φυτα...δεν υπαρχουν εδω...

Εγω εχω ξεκινησει σχεδια...οταν τα ολοκληρωσω θα σας ποσταρω να τα δειτε και εσεις...

Ευχαριστω για τα καλα σας λογια

Koi rules
Δε θα πω ότι νοιώθω πολύ μικρός, γιατί χρόνια τώρα το έχω καταλάβει, έτσι κινούμαι και εγώ σιγά-σιγά σε μεγαλύτερη λίμνη. Δυστυχώς μια τέτοια λίμνη, απαιτεί νερό με την σέσουλα, άρα με τις εδώ περικοπές, είναι δύσκολα τα πράγματα.

Θάνο, τότε θα σε συμβούλευα να ασχολιθείς με τις πικιλίες περισσότερο, μιας και τα λίτρα σου είναι ένα όνειρο λιμνόφιλου.

Το επόμενο πράγμα που θα σου έλεγα και με πρόλαβες, είναι να ασχολιθείς με τον περίγυρο της λίμνης και όχι μόνο στα φυτά λίμνης, γιατί εκει΄θα είναι και ο χώρος όπου εσύ θα αναπαύεσαι, αλλά και μέρος του οικοσυστήματος που θα δημιουργήσεις.
Φυτά λίμνης θα ετοιμάσω κάποιο κατάλογο όπου θα περιέχει πληροφορίες αλλά και για φωτογραφίες (θα προσπαθήσω) αν και ήδη έχω αρκετές.

Για ακόμα μια φορά μεγάλο μπράβο για την τόλμη σου.
__________________
Το air diffuser, είναι αεραντλία...

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01495 seconds with 11 queries