Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #29  
Παλιά 05-08-10, 10:14
Χαραμάδας Ο χρήστης Χαραμάδας δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 31-05-2007
Περιοχή: xarilaou-thessaloniki
Μηνύματα: 473
Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Χαραμάδας
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tolis Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν αναφερομαι τοσο στις αιτιες, τα ξερουμε για την διεθνη βιομηχανια - αναφερομαι πιο πολυ σε οσους κρατουν τετοιους δισκους και ηθελα την γνωμη τους.
Καλημέρα.Εγώ κρατάω τέτοιους δίσκους και ειληκρινά τους λατρεύω.Από άποψη αισθητικής ένα φυτεμένο (χαμηλών απαιτήσεων) μεγάλο καταπράσινο ενυδρείο με κοκκινους-κίτρινους και γαλάζιους δίσκους είναι το τέλειο δέλεαρ να ξεκινήσει κάποιος στο χόμπυ.Οσοι έχουν έρθει στο σπίτι (μιλάω για ανθρώπους που δεν είχαν ασχοληθεί ποτέ με ενυδρεία) ''έπαθαν πλάκα''.Δεν μου μιλούσαν και κοιτούσαν μαγεμένοι το ενυδρείο.Και πολλοί απ' αυτούς είναι ήδη στο χόμπυ μας πλέον.
Κάτι τέτοιο δεν θα συνέβαινε αν είχα ένα βιοτοπικό ενυδρείο με 10-12 άγριους,άχρωμους δίσκους με ρίγες που ''αναβοσβήνουν''.Δεν κόβει όλων το μάτι αγαπητέ φίλε Τόλη για το πως επικοινωνούν τα ψάρια.Είχα πολλά χρόνια θαλασσινό ενυδρείο με φανταστικά ψάρια (αγγελόψαρα-γιατρούς-βαλιστές-πεταλούδες),αλλά η ομορφιά τού φυτεμένου με πολύχρωμους δίσκους με άκανε να το γυρίσω στο freshwater.Βέβαια μιλάω για το δικό μου γούστο,που ώμως βλέπω να ταιριάζει με πολύ κόσμο που έχω δεχθεί στο σπίτι μου.Αυτά και πιστεύω να μην σας κούρασα..
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01432 seconds with 11 queries