Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #61  
Παλιά 25-05-09, 09:59
Το avatar του χρήστη Antonisjk
Antonisjk Ο χρήστης Antonisjk δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 30-04-2009
Περιοχή: Κύπρος
Μηνύματα: 72
Προεπιλογή

Ήμαρτον βρε σεις...

Υποτίθεται ότι αυτό το φόρουμ είναι ανταλλαγής απόψεων, συζήτησης και συμβουλών. Πάνω από όλα είναι επικοινωνία μεταξύ ανθρώπων που έχουν το ίδιο ενδιαφέρον. Δεν λέω, οι παρεξηγήσεις είναι αναπόφευκτες σε μια "κοινωνία", αλλά μεταξύ ώριμων ανθρώπων περίμενα περισσότερη κατανόηση.

Κρίσε, σου ζητάνε κάτι. Δώσε μερικά στοιχεία αν δεν θες να τα δώσεις όλα, για να αποδείξεις ότι αυτά που λες ισχύουν. Ίσως να έχεις δίκιο ότι όντος γίνεται. Αλλά όπως λένε "όλοι είναι ένοχοι μέχρι αποδείξεως του αντιθέτου".
Αν δεν το κάνεις, απλά θα εκτεθείς εσύ. Γιατί αν κάτσω εγώ (πχ) που δεν έχω σχέση με το αντικείμενο να τα σχεδιάσω και να φτιάξω όλα αυτά που προτείνεις και μου βγουν όλα λανθασμένα ποιος θα φταίει, εσύ που τα έγραψες ή εγώ που έκατσα και σε άκουσα;

Σχετικό - Άσχετο:
Στο φόρουμ υπάρχουν όλες οι ηλικίες, όλα τα φύλα και όλα τα επίπεδο γνώσεων (για να το πω έτσι). Αλλά πρέπει να βρεθεί μια χρυσή τομή από όλους για να καταλαβαίνουμε τι γράφετε. Γιατί κάλλιστα θα μπορούσαν πχ οι χημικοί του φόρουμ να εξηγούσαν το κύκλο του αζώτου με ακραίες χημικές έννοιες και να μην παίρναμε χαμπάρι εμείς που παίρναμε 12άρια στη χημεία στο σχολείο

Αυτά τα λέω απλά και όμορφα, σαν φίλος προς φίλο.

Φιλικά Αντώνης
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,03014 seconds with 11 queries