Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 08-04-09, 14:53
Το avatar του χρήστη ΑΝΤΩΝΗΣ1980
ΑΝΤΩΝΗΣ1980 Ο χρήστης ΑΝΤΩΝΗΣ1980 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-01-2008
Περιοχή: KOMOTHNH
Μηνύματα: 1.293
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ΑΝΤΩΝΗΣ1980
Προεπιλογή ΤΑ GRINDAL ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΠΟΤΕ

Το γραφω αυτο για να μην απογοητευονται οσοι τους παει κατι στραβα με την καλιεργεια grindal που εχουν.

Βεβαια το καλυτερο ειναι να εχεις 2 καλιεργειες οποτε αν κατι παει στραβα στην μια να εχεις την αλλη.

Εγω δυστηχως ειχα μια μονο καλιεργεια. Την ειχα μεγαλωσει παρα πολυ αλλα συνεχιζα το ταισμα της καλιεργειας ωστε να βγαλω κανα δυο ολοκληρωμενες καλιεργειες για να δωσω σε φιλους. Μια μερα δυστηχως τα ξεχασα πανω στο καλοριφερ και τα ειδα την επομενη μερα. Δεν υπηρχε τιποτα. Μια ασπρη γλιτσα σε ολο το μπωλ και μυριζε ασχημα.Ειχαν λιωσει.

Αφου το μπωλ ειχε αρκετο χωμα μεσα το καθαρισα και πεταξα σχεδον τα 3/4 του χωματος , επλυνα το μπωλ και συμπληρωσα χωμα.
Δεν ξερω πως μου ηρθε και εβαλα και μια ταμπλετα τροφης μεσα.
Σημερα μετα απο αρκετες μερες ανοιξα το μπωλ να δω τι γινετε και ανακαλυψα ,μερικα μικροσκοπικα grindalakia να κουνιουντε πανω στο πλαστικο. βεβαια θα χρειαστει αρκετος χρονος μεχρι να μπορεσω να ταισω ξανα τα ψαρακια μου αλλα τουλαχιστον δεν ξεμεινα τελειως.

Γι αυτο οσοι εχετε μια καλλιεργεια grindal και κατι παει στραβα και την χασετε μην την πετατε με την μια. Κρατηστε οσο χωμα καθαρο μπορειτε βαλτε και λιγη τροφη και με υπομονη πιστευω θα την ξαναμεγαλωσετε.

Τα grindal αποδειχτηκαν πολυ σκληρα για να πεθανουν.
__________________


Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01712 seconds with 11 queries