Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 13-05-13, 00:02
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από arion-p Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα σε όλους.

Πριν μερικές μέρες έφεραν στην κόρη μου ένα χρυσόψαρο σε μια άθλια μικρή γυάλα (πλαστική ~3lt).
πολυ κακως κανουν δωρα ζωντανα χωρις να ρωτησουν τον αλλο αν ειναι σε θεση να τα συντηρησει

Παράθεση:
(σκέφτηκα να το αφήσω σε κάποια λίμνη στο πάρκο Τριτση αλλά μου φαίνεται αμφίβολο να επιβιώσει).
οι τεχνητη λιμνη του παρκου Τριτση ειναι λιμνη με χρρυσοψαρα, γιατι να μην επιβιωσει? (εδω καταφερνει και επιβιωνει -ακομα- στη γυαλα)

Παράθεση:


1. Τι άλλο μπορώ να κάνω μέχρι να στήσω και να στρώσω το ενυδρείο;
δοχειο, κουβα, γλαστρα.... κατι τεσπα με αρκετα λιτρα νερου

Παράθεση:
2. Σκέφτομαι για κάτι τέτοιο: http://www.petsupermarket.gr/4009/%C...5cm-126lt.html θα είναι αρκετό; (σκέφτομαι να προσθέσω μερικά φυτά χαμηλών απαιτήσεων και ίσως αργότερα άλλο ένα χρυσόψαρο για παρέα)
κατα τη γνωμη μου τα common ειναι για λιμνες κι οχι για τοσο μικροσκοπικα ενυδρεια.
Να σου ελεγα να φτιαξεις ενα χιλιαρι? ...η γνωμη μου ειναι αστο σε λιμνη καλυτερα κι αν θες μπορεις να αγορασεις το ενυδρειο που λες (αν και καλυτερα να πας στο αμεσως μεγαλυτερο) και να βαλεις μερικα fancy χρυσψαρα.

Παράθεση:
3. Αν βρω μπόλι πόσο γρήγορα μπορεί να στρωθεί το ενυδρείο;
Αμεσα
Παράθεση:
4. Επειδή αυτή τη στιγμή το ενυδρείο δεν μπορεί να τοποθετηθεί στην οριστική του θέση (πρέπει να φτιάξω κάποιο έπιπλο παραγγελία για να αντικαταστήσει ένα υπάρχον που δεν χωράει το ενυδρείο), είναι εφικτή η μεταφορά του αφού στρωθεί και το ψάρι είναι μεσα; (υποθέτω ακόμα και αν αφαιρεθεί 50% του νερού θα ζυγίζει τουλαχιστον 80 κιλά)
ουτε για πλακα, θα φυγει ο πατος αν δεν αδειασει τουλαχιστο 80-90% (και παλι ειναι επικινδυνο)
μιλαμε για σιλικονες...

Παράθεση:
5. Τα φυτά μπορούν να φυτευτούν αργότερα (ώστε να κερδίσω κάποιο χρόνο);
κανενα προβλημα
Παράθεση:
Ευχαριστώ εκ των προτέρων,

Παναγιώτης
καλως ηρθες Παναγιωτη (σου εκανα την καρδια περιβολι βεβαια με το καλημερα αλλα καποια πραγματα πρεπει να λεγονται ως εχουν)
__________________


Βγαλτε τους μονομαχους απο τις γυαλες και τα δεκαλιτρα και βαλτε μεσα τον petshop-ά που σας το προτεινε.
Γλυφτες ΔΕΝ υπαρχουν (λετε ο Αμαζονιος να εχει τζάμια) ? Και τα γατοψαρα ειναι κανονικα ψαρια κι οχι καθαριστες, οποιος θελει καθαριστρια, εχει στη Χρυση Ευκαιρια
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02394 seconds with 11 queries