Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 18-10-16, 16:32
Λάμπρος.Τ Ο χρήστης Λάμπρος.Τ δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 10-11-2015
Περιοχή: Μοσχάτο
Μηνύματα: 1.520
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Lebo Εμφάνιση μηνυμάτων
Ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές σας.
Για να επιμένετε όλοι σε 2 χαρέμια σίγουρα κάτι θα ξέρετε περισσότερο αλλά στην παρούσα φάση είμαι σε δρόμο χωρίς γυρισμό.

Γιατί το λές τόσο απόλυτα ???
Γνώμη μου είναι ότι ένα all male tank είναι δυνατό και πολύ όμορφο με είδη σχετικά "ήρεμα". Υπάρχουν πάρα πολλά παραδείγματα, βίντεο και εκτενή άρθρα κυρίως σε ξένα site που το αποδεικνύουν.
Μην ξεχνάς ότι πολλά από τα Video δείχνουν ενυδρεία που φτιάχνονται ακριβώς για αυτό. Για μια μόνο φωτό.

Απλά θέλει δοκιμές, βάλε - βγάλε ίσως κάποια ψάρια μέχρι να το βρείς.
Ένα είναι σίγουρο ότι το αποτέλεσμα από άποψη αισθητικής είναι το κορυφαίο.
Δεν θα το έλεγα αυτό. Αν και η αισθητική είναι υποκειμενική. Αν θέλεις απλά να βλέπεις να κινούνται πάνω κάτω χωρίς να έχουν κάποιο ενδιαφέρον (τα ίδια τα ψάρια) μπορείς να βλέπεις κάποιο βίντεο. Αν θέλεις να δεις και να καταλάβεις πραγματικά το γιατί κινούνται γιατί αλλαζουν χρωματισμούς κτλ.. τότε αυτό που σου λέμε είναι μονόδρομος.

Τώρα αν φάω τα μούτρα μου και κουραστώ όπως φαντάζομαι έχετε πάθει ήδη κάποιοι από εσας θα μάθω και θα προχωρήσω σε αλλαγές.

Μα για αυτό στα λέμε. Επειδή ήδη τα έχουμε φάει εμείς ή κάποιοι από εμάς.

Όσον αφορά το hardscaping δεν είναι το τελειωτικό και όσο παρατηρώ συμπεριφορές και συνήθειες από τα ψάρια θα το αναπροσαρμόζω. Σωστές οι απόψεις σας για περισσότερες πέτρες το παρατηρώ και εγώ όσο αποκτούν χαρακτήρα τα ψάρια τα οποία εκτός του acei είναι μικρά.
Αφού βλέπω ότι παρατηρείς τον χαρακτήρα των ψαριών σου, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί επιμένεις (και συγνώμη ) στο συγκεκριμένο στήσιμο (μόνο αρσενικά) ?
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01507 seconds with 11 queries