Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 20-07-06, 18:03
Το avatar του χρήστη pani
pani Ο χρήστης pani δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-10-2003
Περιοχή: Κύπρος (Λευκωσία)
Μηνύματα: 599
Προεπιλογή

Εγώ να δείτε πως παιδεύομαι με το 400λιτρο αν σκεφτείτε ότι δεν έχω ιδέα απο ηλεκτρολογικά απο υδραυλικά και πατέντες και προσπαθώ να λειτουργήσω το δίοξείδιο του άνθρακα με φιάλη χωρίς ιδιαίτερες γνώσεις παρα μόνο απο την βοήθεια των παιδιών εδώ και απο οτι φαίνεται θα είμαι η μόνη που έβαλα co2 με φιάλη αφού κανένας εδώ δεν ξέρει καν τι είναι αυτό που ήθελα να βάλω στο ενυδρείο. Να φανταστείτε οτι, όταν προσπαθούσα να βρώ τα εξαρτήματα που ήθελα δεν καταλάμβαιναν τι τους έλεγα γιατί με έβλεπαν με ανοιχτό το στόμα σαν να μίλαγα για εξωγήινους και διαστημόπλοια. Αγωνίζομαι όμως και πιστεύω ότι τελικά θα τα καταφέρω . Θα μου πάρει αρκετό χρόνο να το φέρω εκεί που ονειρεύομαι αλλά θα το παιδεψω με αγάπη και ελπίζω στο τέλος να πάρω σαν ανταμοιβή εκείνο που ονειρεύτηκα να φτιάξω.
Ειναι πραγματικά πολύ όμορφο και ζηλευτό το πιό πάνω ενυδρείο αλλά αν σκεφτείτε τις γνώσεις και τα μηχανήματα που έχουν στη διάθεση τους για να το λειτουργήσουν και τα φυτά που θέλουν τότε ναι φτιάχνεις κάτι κοντά στο τέλειο..... αν όμως ξεκινάς χωρίς γνώσεις χωρίς κανένα δίπλα σου να σε συμβουλεύει χωρίς να διαθέτεις τα απαραίτητα μηχανήματα ναι τότε δεν φτιάχνεις το τέλειο αλλα φτιάχνεις κάτι άλλο που κουβαλάει το μεράκι για το στήσιμο και την αγάπη του κατόχου του.
__________________
Η πολλή αγάπη ανοίγει πόρτες, γκρεμίζει τοίχους και κτίζει γέφυρες πάνω απο τη θάλασσα.
----------------------------


Το ενυδρείο μου σήμερα
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01811 seconds with 11 queries