Θέμα: 550 litra malawi
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 23-06-14, 09:16
Το avatar του χρήστη kixlidatos
kixlidatos Ο χρήστης kixlidatos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-08-2011
Περιοχή: Σαντορινη
Μηνύματα: 1.012
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PETROS_AFRICANOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Οι plecostomus είναι πολύ ανθεκτικά ψάρια κι εγώ είχα παλαιότερα μαζί με Αφρικάνες και δεν έπαθαν τίποτε.Τους έβγαλα μόνο επειδή έκανα βιοτοπικά ενυδρεία και τα ψάρια αυτά δεν ζουν στην Αφρική.Πρόσεχε Έντυ μην τυχόν κι αυτός ο ''φίλος'' pet shopάς πάει να πουλήσει.Πέτρες μην βάλεις μόνο moonstone βάλε κι άλλες ασβεστολιθικές.Δεν χρειάζεται ν' ανάψεις φωτιά και να βάλεις κανένα καζάνι για να τις βράσεις απλά άναψε το θερμοσίφωνο και σε μία λεκάνη μέσα στην μπανιέρα πλύνε τις καλά επίμονα,πολλές φορές με μια βούρτσα με πλαστικές σκληρές ''τρίχες''.Να αναφέρω πως σου άρεσαν ιδιαίτερα οι labidochromis caeruleus και μετά sciaenochromis fryeri, copadichromis borleyi, aulonocara nyassae, aulonocara marble marble peacock, aulonocara dragon blood, cyrtocara moorii, nimbochromis venustus και red zebra.Σου σύστησα να κάνεις με mbuna ή aulonocara κι αφού έδειξες ιδιαίτερη προτίμηση στις labidochromis caeruleus να πας προς mbuna μεριά και παρακαλώ να σχολιασθεί η ένδειξη μου.Κλεόβουλε;
-------------------------
Θέλω να προσθέσω παιδιά ότι το ενυδρείο δεν είναι 550 lt αφού το Anubias A 1800 Rio είναι 702 lt το Anubias A1800 Vision γιατί περί αυτού μιλάμε είναι 702 lt+.
Υπαρχουν και αλλα ανθεκτικα ψαρια στον Αμαζονιο,θα συστησεις να βαλει και απο αυτα μαζι με τις αφρικανες?
__________________
Το Σοφοτερο ειναι ο χρονος,ανακαλυπτει τα παντα
Το Ωραιοτερο ειναι ο κοσμος γιατι ειναι εργο Θεου
Το Δυσκολοτερο ειναι να γνωρισεις τον εαυτο σου
Το Ευκολοτερο ειναι να δινεις συμβουλες σε αλλους
Θαλης ο Μιλησιος 640-546 π.χ
Africa γιατι ετσι μαρεσει
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01397 seconds with 11 queries