Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 18-09-13, 21:14
Το avatar του χρήστη ChocolatePuma
ChocolatePuma Ο χρήστης ChocolatePuma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Μαρκόπουλο Αττικής
Μηνύματα: 4.653
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από takis_gt Εμφάνιση μηνυμάτων
Ξέρω πως υπάρχει ιχθυοφόρτιση και ανομοιογένεια ειδών αλλά προσπαθώ να βελτιωθώ. Η πλεονεξία και η ασχετοσύνη σε έναν άπειρο είναι πολύ μεγάλη. Συμφωνώ Για αυτό ήδη ετοιμάζομαι να χαρίσω σε έναν φίλο τα 4 σκαλάρια marble, τα 2 botia, τα 2 SAE, τα 2 Buenos Aires, το 1 Roseline Barb και τα 2 ή και τα 4 Apple Snail γιατί μου έχουν τσακίσει τα φυτά. Τα guppy θα μεταφερθούν σε ένα άλλο μικρότερο ενυδρείο (30 Λίτρων) Τοσα γκαπις σε τόσο μικρό ενυδρείο...είναι κρίμα.Σκέφτομαι να προσθέσω μερικά Neon ή 10 Καρδινάλιους αλλά θα εξαρτηθεί μετά την αποχώρηση των παραπάνω. Κατέληξε σ αυτά που θες να κρατήσεις...και μην βιαστείς να βάλεις νέα. Ηδη ανέφερες κάτι σωστό περί πλεονεξίας
Εννοείτε πως θα ήθελα παρατηρήσεις για να βελτιωθώ ώστε οι φίλοι μου τα ψαράκια να ζουν όμορφα και χωρίς προβλήματα γιατί ίσως αρκετά να τα έχω ταλαιπωρήσει με την ασχετοσύνη μου ή την απειρία.
Σε άλλο post θα σας παρουσιάσω και το ενυδρείο ή γλαστρολίμνη ή mini pond με χρυσόψαρα που έχω στο ταρατσόκηπό μου και να ανταλλάξουμε απόψεις και παρατηρήσεις καθώς επίσης να σας παρουσιάσω και τις κατασκευές με plexiglass που έχω κάνει στα ενυδρεία μου.
Καλό διάβασμα...σου εύχομαι
__________________
Σύμφωνα με τελευταία μελέτη του Εθνικού Θαλάσσιου Ενυδρείου της Βρετανίας και των πανεπιστημίων του Πλίμουθ και του Έξετερ, η παρατήρηση των ψαριών την ώρα που κολυμπούν «ρίχνει» την αρτηριακή πίεση και τους καρδιακούς παλμούς, μειώνοντας το στρες και οδηγώντας σε κατάσταση ηρεμίας.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02984 seconds with 11 queries