Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #29  
Παλιά 29-05-18, 20:58
Ανδρεας1975 Ο χρήστης Ανδρεας1975 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-02-2017
Περιοχή: Μελισσια-Αττικη
Μηνύματα: 144
Προεπιλογή

Να πω και εγω την γνωμη μου για τις ιδιωτικοποιησεις γενικα. Συγκριθηκε, και σωστα,.το νερο και η δεη μετην τηλεφωνια. Ολοι σας εχετε εμπειρια με καποια ιδιωτικη εταιρεια τηλεφωνιας. Πραγματι επεσαν οι τιμες...αλλα ξερετε ποσα πληρωνεται σε σχεση με τις ιδιωτικες του εξωτερικου? Τριπλα. Οταν ολη η τηλεφωνια περασε στους ιδιωτες, μας φορτωσαν μια δηθεν ανεξαρτητη αρχη, την γνωστη σε πολλους εεττ, η οποια πλεον ενεργει με ορους μονοπωλιου. Οι τιμες ειναι φιξ πλεον, ενω οι αυξησεις ερχονται απανωτες, με προσχημα την οικονομικη κριση. Γιατι λετε...μσ γιατι οι μεχρι τωρα χαμηλες τιμες ηταν επιδοτουμενες απο την ΕΕ ακριβως για να μπει μεσα ο οτε κσι να πουληθει κοψοχρονια. Το ιδιο ακριβως γινεται τωρα με την δεη και τους δηθεν εναλλακτικους παροχους. Η τιμη που παιρνετε απο εναλλακτικο οαροχο ειναι επιδοτουμενη. Για να φτασει το ποσοστο της δεη στο 50%. Να πουληθουν τα ορυχεια, να πουληθουν τα υδροηλεκτρικα, να πουληθει η μεταφορα και να εχουμε καμια εικοσαρια χιλιαδες δημοσιους που θα καααααθονται γιατι δεν θα εχουν αντικριμενο πλεον. Και να αγανακτησουμε οι υπολοιποι με τους τεμπεληδες δημοσιους αντι να δουμε πως χασαμε το δικαιωμα να παραγουμε ενετγεια για την χωρα μας. .....
__________________
Και τι δεν κανατε για να με θαψετε
Ομως ξεχασατε πως ειμαι σπορος...
Ντινος Χριστιανοπουλος
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01636 seconds with 11 queries