Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 14-03-17, 22:03
giannikal Ο χρήστης giannikal δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 08-09-2016
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μηνύματα: 16
Προεπιλογή

UPDATE - προσθήκη νέου χαρεμιού

Αλλαγές σε σχέση με το προηγούμενο setup: Τα ιώδια απομακρύνθηκαν λόγω παρόμοιου χρώματος με τα hongi και αντικαταστάθηκαν από πέντε saulosi, δύο αρσενικά, ένα θηλυκό και δύο απροσδιορίστου φύλλου (μάλλον υποτακτικά αρσενικά). Το φίλτρο Whale αντικαταστάθηκε από Aquel Unimax 1700 οπότε η συνολική φίλτρανση ανέρχεται σε περίπου 3.000 λίτρα/ώρα, η πλάτη βάφτηκε δίχρωμη (μπεζ – ανοιχτό καφέ κάτω & γαλαζοπράσινο πάνω) ώστε να είναι κοντά στα χρώματα του βυθού της λίμνης (θα βαφτεί και άλλο ώστε να γίνει λίγο πιο σκουρόχρωμη) και τέλος αναγκάστηκα να απομακρύνω όσα φυτά δεν είχαν ακόμα φαγωθεί.
Τις επόμενες μέρες τα ζωντανά θα μεταφερθούν σε μεγαλύτερο ενυδρείο που έπεσε στα χέρια μου πρόσφατα (jewel trigon 350). Στόχος είναι να αυξηθεί ο αριθμός των θηλυκών saulosi, να απομακρυνθούν τα υπεράριθμα hongi και να προστεθεί 3ο χαρέμι. Μου αρέσουν πολύ τα labido nkhomo reef. Εάν μπουν σε σωστή αναλογία m/f, πιστεύετε ότι μπορούν να συνυπάρξουν με τα hongi μου (ίδιας οικογένειας αλλά με διαφορετικά χρώματα, γραμμώσεις) ; Επίσης μου αρέσουν τα callainos ruarwe - pearl white (πολύ δύσκολο να βρεθούν) και τα white top hara (αν και τα αρσενικά έχουν παρόμοιες γραμμώσεις με τα saulosi). Εναλλακτικές λύσεις τα callainos cobalt blue και τα acei luwala. Άλλες προτάσεις;

(Αναγκάστηκα να βάλω φωτο σε μορφή doc λόγω μεγάλου μεγέθους)
Συνημμένα Αρχεία
Τύπος Αρχείου: doc MALAWI 1.doc (1,40 MB, 234 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: doc MALAWI 2.doc (1,43 MB, 221 εμφανίσεις)
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01642 seconds with 12 queries