Θέμα: δισκοι?
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #66  
Παλιά 18-04-11, 22:40
Χαραμάδας Ο χρήστης Χαραμάδας δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 31-05-2007
Περιοχή: xarilaou-thessaloniki
Μηνύματα: 473
Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Χαραμάδας
Προεπιλογή

Φυσικά και θα ...σκάσω αν δεν απαντήσω...και φυσικά θα το κάνω.
Εχομε λοιπόν και λέμε....
Φίλε bokostas ο λόγος σου ήταν καταπληκτικός...αν και δεν είχε τον απαραίτητο respect από τον discus fan...ΑΛΛΑ εμμέσως πλην σαφώς δεν αναφέρεται σε χομπίστες....αλλά σε ακτιβιστές.Μετά την βαθιά συγκίνηση λοιπόν και πλέον πιό ψύχραιμα ..... θα πω ότι στο συγκεκριμένο θέμα, και εσύ και όλοι οι θαυμαστές σου,που το βράδυ δύσκολα θα κοιμηθούν μετά από αυτά που έγραψες,είστε εκτός ''τόπου και χρόνου''.
ΚΎΡΙΟΙ ΕΊΜΑΣΤΕ ΧΟΜΠΊΣΤΕΣ.
ΤΑ ΨΑΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΕΝΥΔΡΕΙΟΨΑΡΑ...ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΣΕ ΕΝΥΔΡΕΙΑ ΖΟΥΝ ΣΕ ΕΝΥΔΡΕΙΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΘΑ ΨΟΦΟΛΟΓΙΣΟΥΝ ΣΕ ΕΝΥΔΡΕΙΑ.
Ε και πως να γίνει....
Ε και πως να δεχτούνε κάποιοι ότι τουλαχιστον σε κάποια ενυδρεία ισχύουν κάποιοι άλλοι κανόνες.
Πως να αδειάσω την κεφάλα μου και να γεμίσω αυτήν του discus fan,του Χάρη-Σάμος...και όλων όσων έχουν αυτές τις τυποποιημένες απόψεις με τα λίτρα κα τον αριθμό των ψαριών.
Ποιος είναι αυτός ο επιστήμονας που έβγαλε την εξίσωση 50 λίτρα αναα δίσκο???.
ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ????.Οποιος τον ξέρει να μου τον πει.
Anyway....το έχω ξαναπει και θα το λέω...ή μάλλον θα το ΦΩΝΑΖΩ.....ΟΤΙ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΔΙΣΚΟΣ ΘΑ ΕΒΑΖΕΣ ΜΕΣΟΝ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΜΟΥ.
Θα έβαζες μέσον να φιλτράρεσαι με τα φίλτρα μου,να τρώς από το χέρι μου πάνω από 30 διαφορετικές τροφες,να σου προσφέρουν φρέσκο και πλήρες νερό(απο ιχνοστοιχεία και βιταμίνες)κάθε εβδομάδα,να μη διατρέχεις κανέναν κίνδυνο από από κάποιον κυνηγό της φύσης,ναζείς σε καταπράσινο φουλ φυτεμένο τοπίο,να γεννάς συνεχώς.....και πάνω απ' όλα να μην έχεις δει περισσότερο από τρία χρόνια κάποιον από τους συγκατοίκους σου να αποβιώνει.Αν ήσουν δίσκος.

Discus fan δεν ασχολούμαι ξανα μαζί σου γιατί όπως είπες,αφού είχες δίσκους πριν 44 χρόνια ,είναι αδύνατο να αλλάξεις νοοτροπία.
Οσο για τον φίλο τον Ηλία που άνοιξε το θέμα,ενημερώθηκε από κοντά και θα έχει όση βοήθεια θέλει στο να κάνει το 96λιτρο του,δισκοενυδρείο.
 
Page generated in 0,01513 seconds with 11 queries