Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 22-06-14, 20:39
PETROS_AFRICANOS Ο χρήστης PETROS_AFRICANOS δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 27-09-2013
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑ
Μηνύματα: 351
Προεπιλογή

Θέλω να απευθυνθώ προς τον φίλο μου Στέλιο και τον nazgul.Εγώ τα όσα λέω για την carat 6 είναι επειδή είναι η ιδανικότερη άμμος για τα ενυδρεία μας.Όχι μόνο για την ουδετερότητα της στις παραμέτρους τπυ νερού αλλά και γιατί τα απόβλητα των ψαριών και οι τροφές που δεν καταναλώνονται δεν μπορούν να δημιουργήσουν στρώμα χαμηλότερο από την επιφάνεια του βυθού κι αυτό είναι τσεκαρισμένο κι όχι διαβασμένο.Έτσι το ενυδρείο καθαρίζεται εύκολα με σκούπα βυθού και δεν ανεβάζει τα νιτρικά ΝΟ3.Δεν έχω μαγαζί ούτε είμαι έμπορος απλά τυχαία έχω γνωρίσει έναν άνθρωπο που ασχολείται με συντήρηση κάποιων ενυδρείων - δεν έχει μαγαζί - για να σας πω να πάτε και μου την προμηθεύει 7€/5κιλο γιατί κι εγώ χρειάστηκα πολλή.Πουλώντας την σ' αυτή την τιμή νοιώθω ότι εκτός ότι προσφέρω στο χόμπυ μας,προσφέρω και στους συνχομπίστες μου το καλύτερο σε όχι απαγορευτική τιμή.Αν τη βρείτε σε μαγαζί την πουλάνε από 17€/5κιλο και πάνω.Αυτή που πουλάνε τα pet shop χύμα δεν είναι χαλαζιακή ούτε έχουν τέτοια κοκκομετρία και την δίνουν 1€/κιλό.Πείτε μου λοιπόν αν δώσετε 0,40€/κιλό επιπλέον είναι φοβερό για να βάλετε χαλαζιακή carat 6 που παραδέχεστε σαν καλύτερη συσκευασμένη;Εγώ κακώς συμβουλεύω για το καλύτερο;
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01464 seconds with 11 queries